1. Strona główna
  2. Blog
  3. Wyprawka szkolna. Co kupić dziecku na rozpoczęcie szkoły?

Wyprawka szkolna. Co kupić dziecku na rozpoczęcie szkoły?

Karolina | 10 sierpnia 2021
Wyprawka szkolna. Co kupić dziecku na rozpoczęcie szkoły?

Zastanawiasz się, czego będzie potrzebowało Twoje dziecko na nowy rok szkolny? Przedstawiamy zestawienie niezbędnych produktów zarówna dla przedszkolaków, zerówkowiczy, jaki i uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Rozpoczęcie nowego roku może być stresujące zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Czy da się uniknąć nerwowego nastroju w domu? Jest na to kilka sposobów. Najlepiej zacząć od zorganizowania wyprawki szkolnej. Przedstawiamy niezbędnik ucznia, aby ułatwić zadanie wszystkim tym, którzy nie wiedzą, co kupić dziecku do szkoły. Sprawdź, jak możesz go skompletować, oszczędzając dzięki kodom rabatowym!

O czym nie można zapomnieć, szykując wyprawkę szkolną? 

Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny moment dla Twojego dziecka. Przedszkolak, który zmienia się w ucznia, często chce być postrzegany jako poważny i dojrzały człowiek. Na szczęście ten stan „dumnego pierwszoklasisty” mija kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy uczeń chce czuć się pewnie wśród nowych kolegów. Ułatwić to zadanie może dobrze skompletowana wyprawka szkolna.

Na pewno większość z nas pamięta, jak ważne było to, aby plecak był w ulubionym kolorze. Oczywiście na piórniku musieli znaleźć się także odpowiedni bohaterowie bajki, bo inaczej czuliśmy się strasznie zawiedzeni. Aby Twoje dziecko chodziło do szkoły zadowolone, powinno nosić rzeczy, które lubi. Mogą w tym pomóc kody promocyjne Worldbox. Dzięki nim skorzystasz z bogatej oferty sklepu oraz zaoszczędzisz na zakupach. Na stronie możemy znaleźć nie tylko plecaki i piórniki, ale też bardzo wygodne obuwie. Jest ono niezbędne dla każdego ucznia, nawet tego, który po raz kolejny przygotowuje się na powrót do szkoły.

Lista akcesoriów szkolnych, które należy kupić przed rozpoczęciem roku

Jeśli nie jesteśmy pewni, co kupić dziecku do szkoły, to musimy przygotować listę. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której świeżo upieczony pierwszoklasista będzie musiał pożyczać rzeczy od innych osób w grupie. Na liście rzeczy do szkoły powinny znaleźć się: podręczniki, zeszyty, akcesoria szkolne, plecak, śniadaniówka i strój sportowy. Zajmijmy się akcesoriami, bo to one są często największą zmorą rodziców. Uczniowie i przedszkolaki będą potrzebować: kredek, mazaków, plasteliny, bloku technicznego (często białego i kolorowego), ołówków, gumki, temperówki, kleju, nożyczek i linijki.

W wielu sklepach są dostępne w pełni wyposażone piórniki. Ich atutem jest to, że zawierają większość z wymienionych produktów. Takie zestawy są często atrakcyjne pod kątem finansowym. Jeśli przeliczymy, ile wydamy na osobne akcesoria, szybko okaże się, że zakup takiego piórnika bardziej się nam opłaca. Niestety trudno znaleźć wyposażenie wysokiej jakości w niskiej cenie. Jeśli zależy nam na efektywnej nauce dziecka, warto poszukać rabatów do sklepów internetowych. Odpowiedzią na nasze potrzeby są kody rabatowe Empik, które gwarantują wytrzymałość produktów oraz pozwalają oszczędzić podczas kompletowania listy rzeczy do szkoły. Dzięki nim maluch nie będzie się rozpraszał za każdym razem, gdy złamie mu się kredka. Warto pamiętać, że pełne skupienie to podstawa efektywnej nauki.

Jaki strój wybrać na wf?

Większość z nas pamięta biały bawełniany T-shirt, granatowe spodenki i niewygodne buty z jasną podeszwą. Nic dziwnego, ponieważ był to obowiązkowy zestaw na wf. Obecnie w szkołach nie ma takich wymogów. Dziecko ma się czuć komfortowo i nie denerwować się, że buty wydają dziwny świst. Jednakże najbezpieczniej poczekać z zakupem stroju sportowego do pierwszego września. Dostaniemy wówczas dokładne wytyczne. Jeśli jednak chcielibyśmy mieć już zakupy z głowy, to powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę. Warto zadbać o produkty wysokiej jakości i poszukać zniżek na stronach znanych marek sportowych. Jeną z takich możliwości są kody rabatowe Puma, dzięki którym znajdziemy oddychające stroje sportowe, dostosowane do różnych warunków pogodowych. Możemy również zamówić za ich pośrednictwem wygodne buty sportowe z dopasowaną wkładką i miękką podeszwą. Dzięki temu wf będzie prawdziwą przyjemnością dla dziecka, nie koszmarem ucznia.

Yan Krukov z Pexels