1. Strona główna
  2. Blog
  3. Wyposażenie na wycieczki rowerowe - niezbędnik rowerzysty

Wyposażenie na wycieczki rowerowe - niezbędnik rowerzysty

Karolina | 7 kwietnia 2022
Wyposażenie na wycieczki rowerowe - niezbędnik rowerzysty

Sprawdź, czy posiadasz niezbędne wyposażenie na wycieczkę rowerową.

Zbliżająca się wiosna skłania nas do aktywności na świeżym powietrzu. Coraz popularniejszą formą spędzania czasu wolnego jest jazda na rowerze. Weekendowe wycieczki są świetną alternatywą dla Netflixa. Dzięki nim poprawia nam się samopoczucie i kondycja, a nasze oczy mogą w końcu odpocząć od monitora. Ważne, aby posiadać niezbędne wyposażenie na wycieczki rowerowe. Co ze sobą zabrać?

Kask rowerowy dla bezpieczeństwa podróży

Na stoku narciarskim kaski są obowiązkowe do 16 roku życia. Mimo tego większość narciarzy i snowboardzistów zakładą je nawet gdy są dorośli. Nie inaczej powinno być z cyklistami. Wybierając się na wycieczkę, łatwo najechać na krawężnik bądź wystającą gałąź. Wówczas uderzenie głową w ostry kant jest bardzo prawdopodobne. Niezależnie od tego, czy jedziemy w góry, nad jezioro czy poruszamy się rowerem po mieście, zadbajmy o bezpieczeństwo. Pomogą nam w tym kupony rabatowe Rowerzysta.pl. Za ich pomocą kupimy stylowe kaski rowerowe w przystępnych cenach. Podniosą poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży każdego cyklisty.

Dziurawa dętka — co dalej?

Uważając się za odpowiedzialnych kolarzy, musimy być przygotowani na złapanie gumy. Wówczas powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób należy łatać dziury bądź wymienić dętkę. Jeśli zdarzy nam się delikatnie podziurawić oponę, możemy łatwo zakleić ją specjalnymi łatkami. Warto zaopatrzyć się w zestaw, który będzie zawierał dodatkowy klej i papier, by zabezpieczyć uszkodzenie. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pompce do roweru, dzięki której wtłoczymy spuszczone powietrze. Jeśli jednak rozdarcie będzie zbyt duże, należy rozważyć wymianę dętki. Z tego powodu powinniśmy wziąć ze sobą awaryjną, która została dobrana do naszego roweru. Jeśli jednak nie posiadamy żadnej, skorzystajmy z kuponów rabatowych Rowerowy.com. Dzięki nim zakupimy dętki w atrakcyjnych cenach.

Obowiązkowe wyposażenie na wycieczki rowerowe

Każdy rowerzysta powinien mieć na głowie kask, a na plecach plecak, w którym znajdują się: zapasowa dętka, pompka i łatki do klejenia dziur w oponie. Co jeszcze przyda się podczas wyjazdu? Na pewno będzie to butelka z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i polar. Są to elementy, które bierzemy ze sobą niezależnie od tego, czy jedziemy do lasu, na ryby czy w góry. Dzięki filtrowi w butelce nie będziemy musieli kupować wody w każdym sklepiku ani wozić ze sobą kilkukilogramowego obciążenia. Okulary przeciwsłoneczne z żółtym szkłem wyostrzają obraz, chronią wzrok przed promieniami UV i wiatrem. Te i inne akcesoria na wycieczki rowerowe dostaniemy dzięki kodom rabatowym TourSport. Zapewnią nam one wysoką jakość w przystępnej cenie.

fot. Adam Dubec z Pexels