1. Strona główna
  2. Blog
  3. Tanie sposoby na stworzenie domowej siłowni dla początkujących

Tanie sposoby na stworzenie domowej siłowni dla początkujących

Barbara | 28 maja 2021
Tanie sposoby na stworzenie domowej siłowni dla początkujących

Zastanawiasz się nad stworzeniem własnej siłowni w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przekonaj się, jakie są podstawowe akcesoria, w które warto zainwestować, aby móc bezpiecznie i efektownie trenować.

Wiele osób ze względu na rodzaj swojej pracy lub odległość od miejscowej siłowni decyduje się na trenowanie w domu. Pandemia pokazała także ludziom, że jest wiele możliwości na stworzenie swojego własnego miejsca, w którym będzie się ćwiczyło. W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię, aby móc w pełni wykorzystać potencjał przeznaczonego na to miejsca?

Hop Sport prezentuje specjalistyczne maty do ćwiczeń

Będąc osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z ćwiczeniami, warto zacząć od zaopatrzenia się w podstawowe akcesoria. Jednym z nich jest odpowiednia mata do ćwiczeń. Wybierając ją, należy się zastanowić, do czego będziemy jej używać. Ze względu na wykonywane na niej czynności powinno się dobrać jej odpowiednią grubość. Cechą, którą każda z nich powinna posiadać, jest to, że nie powinna się ona ślizgać na podłodze. Wykonując gwałtowne i energiczne ruchy, musimy mieć pewność, że nie jesteśmy narażeni na żadnego rodzaju kontuzje, spowodowane niestabilnym podłożem. Sklep Hop Sport oferuje swoim klientom maty o różnym przeznaczeniu. Dzięki kuponom rabatowym do Hop Sportu możliwe będzie zaoszczędzenie pieniędzy na wybraniu odpowiedniej opcji w różnych wariantach koloru.

Duży wybór gum do ćwiczeń w sklepach Decathlon

Gumy do ćwiczeń mogą być bardzo przydatne dla osób, które chciałyby popracować nad swoją siłą. Będą odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, a także tych, którzy od dawna są aktywni fizycznie. Sklep Decathlon oferuje swoim klientom zestawy gum do ćwiczeń. Składa się on z 3 produktów, których użyjemy w zależności od poziomu trudności, jaki chcemy osiągnąć. Możemy ich użyć do wzmocnienia nóg, rąk czy pleców. Uniwersalność gum do ćwiczeń powoduje, że stanowi ona istotną część podstawowego zestawu do ćwiczeń, a dzięki kodom promocyjnym do sklepu Decathlon będziemy mogli zaoszczędzić robiąc w nim zakupy.

Obciążenia na do ćwiczeń w sklepach Intersport

Dla osób, które miały już wcześniej kontakt z ciężarami na siłowni, odpowiednim zakupem, który starczy nam na bardzo długi okres, może być zakup hantli. Są one dostępne w różnych opcjach wagowych. Jeżeli rozważa się zakup tego typu sprzętu, a wcześniej nie miało się z nim kontaktu, warto zacząć jego kolekcjonowanie od najmniejszych opcji wagowych. Wadą ćwiczeń w domu jest fakt, że nie ma z nami trenera, który zwróciłby nam uwagę, czy utrzymujemy odpowiednią postawę podczas wykonywania poszczególnych ruchów. Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem może prowadzić do kontuzji, dlatego przed ich rozpoczęciem warto poszukać informacji, no co powinniśmy zwrócić uwagę, używając hantli. Jeśli zdecydujemy się na ich zakup, warto użyć kodów rabatowych do sklepu Intersport, gdzie znajdziemy duży wybór ciężarków.

Ćwiczenia w domu mogą nam nie tylko zaoszczędzić czas, ale także pieniądze. To my decydujemy, kiedy i jak chcemy ćwiczyć danego dnia. Stworzenie siłowni w domu składającej się nawet z paru elementów może zmotywować nas do działania i budowania zdrowej rutyny w naszym życiu.

fot. Karolina Grabowska z Pexels