1. Strona główna
  2. Blog
  3. Tanie loty – tak na nich zaoszczędzisz!

Tanie loty – tak na nich zaoszczędzisz!

Małgorzata | 12 listopada 2019
Tanie loty – tak na nich zaoszczędzisz!

Wyjazd na wakacje czy nawet weekend bywa kosztowny, zwłaszcza, jeśli podróżuje się samolotem. Nasze rozwiązanie? Tanie loty, które przy dostosowaniu się do paru zasad można zarezerwować w zasadzie każdego dnia.

Odliczasz czas do kolejnych wakacji i jedyne, co cię powstrzymuje, to napięty budżet? Cóż, pobyt za granicą bywa kosztowny, ale jak na wszystkim, tak i na tym można zaoszczędzić. Jednym z rozwiązań są promocje na pobyt w hotelach czy wakacje first minute, czyli opcje, które obniżają ceny wyjazdu nawet o kilkadziesiąt procent. Oczywiście zawsze można wyskoczyć na weekend poza sezonem, ale niewiele z tego radości. Kiedy pogoda nie dopisuje, o zasłużonym relaksie można zapomnieć. Co więc zrobić? Nasza odpowiedź brzmi: skorzystać z promocji na bilety lotnicze oraz pozostałych sposobów na tanie latanie. 

Sprawdzone sposoby na tanie loty

Tanie latanie to nie wymysł! Jest ono jak najbardziej możliwe, zwłaszcza jeśli zna się wyszukiwarki lotów oraz kilka praw rządzących poruszaniem się w przestrzeni powietrznej. To trochę jak z polowaniem na promocje, doskonale znanym każdej zakupoholiczce, która nie lubi wybierać między jakością i ilością. Wszak jeśli dobry produkt czy usługę można kupić w niskiej cenie, po co przepłacać? Podobnie jest z przelotami, które potrafią kosztować krocie, choć wcale nie muszą! Poznaj kilka sposobów, które sprawią, że tanie bilety lotnicze znajdą się w twoim zasięgu.

Wyszukiwarka lotów 

To podstawa oszczędzania na przelotach. Korzystając z wyszukiwarki lotów, musisz być elastyczny, ale z korzyścią dla siebie. Rozpocznij wyszukiwanie lotów do wybranej lokalizacji, a zobaczysz, że przesuwając wypad nawet o kilka dni, możesz zapłacić o wiele mniej. Nie trzymaj się kurczowo swoich założeń! Powód? Przykładowo, upierając się przy wylocie w południe, zostaniesz potraktowany jako klient biznesowy. Najtańsze bilety obejmują wyloty wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. To klienci biznesowi, których stać na droższe przeloty, korzystają z połączeń w południe.

tanie bilety lotnicze

Planuj z wyprzedzeniem

Jeśli lubisz przepłacać, kupuj bilet na ostatnią chwilę. Zakładamy jednak, że wolałbyś raczej zapłacić mniej niż więcej, dlatego – o ile to możliwe – planuj wylot z wyprzedzeniem. Tu ponownie można podać przykład ruchu biznesowego. Otóż linie lotnicze wiedząc, że wiele spotkań organizowanych jest na ostatnią chwilę, traktują osoby kupujące bilety na najbliższe połączenia jako te, które mogą zapłacić najwięcej. Co ważne, ruch biznesowy odbywa się najczęściej w poniedziałki, piątki i niedziele, dlatego bilety w te dni są najdroższe. Pamiętaj przy tym o cyklicznych promocjach typu Szalona Środa w LOT - wykorzystując taką okazję, kupisz nawet tanie bilety do USA.

Bagaż podręczny

Wierz lub nie, ale wybierając się gdzieś na weekend, śmiało możesz ograniczyć się do bagażu podręcznego. Pamiętaj, że bagaż rejestrowany to dodatkowy koszt, w przypadku krótkiego wyjazdu – całkowicie zbędny. Dobrej jakości walizka kabinowa pomieści wszystko, czego będziesz potrzebował. Wiele rzeczy, jak płyn do mycia ciała czy ręcznik, będzie dostępnych w hotelu. Inne przedmioty, jak np. książka, raczej się nie przydadzą. Wątpliwe, abyś miał czas na czytanie podczas weekendu w Paryżu. A jeśli chodzi o zakup walizki, tu niezastąpione są promocje Wittchen - dzięki nim zaoszczędzisz aż do 70%.

Alerty cenowe

Na deser coś, co wydaje się najprostsze, czyli śledzenie promocji. Pamiętaj przy tym, aby czyścić ciasteczka w przeglądarce. Jeśli system rezerwacyjny rozpozna cię jako powracającego klienta i polującego na konkretne połączenie, najprawdopodobniej „poda” wyższą cenę biletów. Zapisz się też do newslettera konkretnej linii lotniczej, a na pewno żadna okazja cenowa nie umknie twojej uwadze. Wreszcie – przystąp do prowadzonych przez linie programów lojalnościowych oraz ustaw alerty cenowe w najpopularniejszych wyszukiwarkach lotów.  

Jak widzisz, na planowanie jakiegokolwiek wylotu lepiej rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli do tego odpuścisz sobie wypad w terminie preferowanym przez klientów biznesowych oraz zbędne dodatkowe opłaty za wybór miejsca w samolocie czy bagaż rejestrowany, za następny city break zapłacisz znacznie mniej niż dotychczas.