1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak tanio wyremontować swoje mieszkanie?

Jak tanio wyremontować swoje mieszkanie?

Barbara | 7 stycznia 2022
Jak tanio wyremontować swoje mieszkanie?

Sprawdź, jak w łatwy i tani sposób odmienić wnętrze swojego pokoju lub całego mieszkania. Oto 3 sposoby na tani remont, które pomogą ci wprowadzić wymarzone zmiany.

Nowy rok może dotyczyć postanowień mówiących o zmianie nas samych, ale również otoczenia, w którym żyjemy. Szybkie odświeżenie wnętrza, w którym przebywamy na co dzień, może nas zmotywować do osiągania postawionych przez nas celów w następnych miesiącach. Co zmienić w naszym mieszkaniu, tak żeby ponownie się w nim zakochać?

Tani remont mieszkania

Myśląc o wprowadzeniu zmian w naszym mieszkaniu, jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi nam na myśl, jest to przemalowanie ścian na inny kolor. Tego typu zajęcia mogą być bardzo czasochłonne, a w niektórych przypadkach może się łączyć z wynajęciem fachowców, co może wygenerować niepotrzebne koszty. Istnieją łatwiejsze sposoby, które pozwolą nam na spojrzenie w nowym świetle na pokój, czy mieszkanie, w którym aktualnie żyjemy. Na co więc zwrócić uwagę?

Nowy wystrój wnętrza z panelami ściennymi

W dzisiejszych czasach nie trzeba budować nowej, niepotrzebnie zajmującej ceglanej ściany, tak aby uzyskać ten efekt. W wielu sklepach dostępne są specjalne panele ścienne, które ułatwią nam pracę bez wynajmowania specjalnej ekipy. Ich dużym atutem jest fakt, że mogą one naśladować wiele materiałów, których oryginalne wykorzystanie wiązałoby się z dużymi kosztami. Dzięki kuponom rabatowym do Leroy Merlin naszą ścianę będziemy mogli przyozdobić w dekorację naśladującą drewno, cegły, czy też inne materiały. Ich zamontowanie również nie należy do najtrudniejszych zadań. Wystarczy poświęcić na to chwilę czasu, a będziemy czuli, że nasze mieszkanie przeszło ogromną metamorfozę. 

Zakup nowych tekstyliów w ramach odświeżenia wnętrza pokoju

Innym sposobem, który może nam pomóc odmienić wystrój naszego mieszkania, to zmiana tekstyliów. Zakup nowego dywanu, firan, poduszek, czy narzuty na łóżko. Te dość zwykłe elementy, często mają ogromny wpływ na odbiór naszego wnętrza. Propozycje nowych rozwiązań oferuje sklep Ikea w swoich katalogach, a także w stacjonarnych sklepach. Zróżnicowana ilość wzorów i materiałów pozwoli nam wybrać odpowiednie kompozycje, które pozwolą nam dopracować nasze pokoje. Dzięki promocjom IKEA będziemy mogli je kupić w promocyjnych cenach.

Ramki, rośliny i inne dekoracje jako tani sposób na odmianę wnętrza

Dekoracje to także świetny sposób, który może urozmaicić nasze wnętrze. Ramki do zdjęć, rośliny, czy też figurki postawione na parapecie sprawią, że pokój będzie wydawał się przytulniejszy. Doniczki, czy też inne elementy warto dopasować kolorystycznie do aktualnego wystroju mieszkania, dzięki czemu idealnie wpisują się one w to, co już aktualnie posiadamy. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Home and You bez problemu znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy w korzystnych cenach.

fot. Ivan Samkov z Pexels