1. Strona główna
  2. Blog
  3. Zioła i witaminy na wzmocnienie koncentracji - suplementy diety dla studenta

Zioła i witaminy na wzmocnienie koncentracji - suplementy diety dla studenta

Karolina | 20 września 2021
Zioła i witaminy na wzmocnienie koncentracji - suplementy diety dla studenta

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz dodatkowo wzmocnić pamięć? Może poszukujesz produktu, dzięki któremu utrzymasz koncentrację? Sprawdź, jakie suplementy diety będą najlepsze dla studenta.

Jesień, a wraz z nią rozpoczynający się nowy rok akademicki, jest trudnym czasem dla organizmu. Musimy się przyzwyczaić do zmiennej pogody, nowej rutyny dziennej i zwiększonej pracy mózgu przez naukę. W jaki sposób możemy sobie ułatwić powrót na studia? Po pierwsze warto trzymać się zdrowego stylu życia. Musimy zadbać o zdrową dietę i odpowiednią dawkę ruchu. Bardzo istotne jest także zaplanowanie harmonogramu, który pozwoli nam zarówno na naukę, jak i wypoczynek. Ostatni element to uzupełnianie braków witamin i minerałów poprzez suplementację. Dzięki tym trzem czynnikom powrót na studia po wakacjach odbędzie się bez najmniejszych przeszkód.

Herbatka ziołowa na głęboki sen i regenerację

Mówiąc o kwestiach wpływających na poprawę pamięci i koncentracji, bardzo często wspomina się o zdrowym śnie. Jaki sen można nazwać "zdrowym"? Taki, który pozwoli nam na regenerację i przeprowadzenie niezbędnych procesów w organizmie, jak tworzenie nowych połączeń nerwowych w mózgu. Jest to bardzo istotne, ponieważ budowanie pamięci długotrwałej w znacznej części zależy od przekaźników. Czy można je wspomóc lub przyspieszyć? Oczywiście, że tak. Są na to dwa sposoby. Pierwszym z nich możemy określić wszystkie leki regulujące wydzielanie się hormonów. Warto pamiętać, że farmakologiczne regulowanie zegara biologicznego powinno być wykorzystywane, ale dopiero gdy zawiodą naturalne metody. Jedną z nich są herbatki ziołowe na sen.

Herbatka na sen to najczęściej kompozycja kilku ziół, mających na celu wyciszenie umysłu. Wśród składników najczęściej znajdziemy melisę, która bywa sprzedawana, jako osobny preparat. Niestety nie każda herbatka ziołowa na sen może zadziałać! Wynika to przede wszystkim ze składu produktu. Aby mieć gwarancje dobrego snu, dzięki któremu zregenerujemy mózg, należy wybierać spośród wiarygodnych źródeł (najlepiej z apteki). Szeroką ofertę ziół i herbatek ziołowych na sen możemy kupić teraz w promocjach iHerb. Wśród nich znajdziemy m.in.: melisę, kozłek lekarski czy rumianek, które pomogą nam nie tylko przespać całą noc, ale przede wszystkim zregenerować umysł i ciało.

Herbatki ziołowe z apteki a leki i suplementy diety

Wyspany student ma większą szansę na przyswojenie ogromnej dawki wiedzy do kolokwium czy egzaminu. Jednakże sen nie zawsze będzie naszym priorytetem (choć powinien!). Każdemu, mimo najlepszego planu dnia czy harmonogramu nauki, zdarzyło się zarwać nockę na nauce. Herbatki ziołowe mogą się przydać na rozbudzenie, jak chociażby żeń-szeń. Dzięki kodom rabatowym i-Apteka.pl dostaniemy go w bardzo przystępnych cenach z darmową dostawą. Warto skorzystać z tak atrakcyjnej oferty, póki jest jeszcze dostępna.

Niestety herbatki ziołowe nie zawsze są w stanie zastąpić preparaty na pamięć, leki i suplementy. Wynika to przede wszystkim ze stężenia odpowiednich substancji, które w widoczny sposób wpływają na efekty pracy umysłowej. Z tego powodu, warto systematycznie suplementować odpowiednie witaminy i minerały. Dzięki ciągłemu wsparciu pracy mózgu, nie będzie on wymagał nagłego odżywiania ogromnymi dawkami preparatów na pamięć.

Suplementy diety dla studenta. Preparaty na pamięć i koncentrację

Niedobór nawet jednej z witamin może skutkować problemami z utrzymaniem koncentracji. Kiedy czujemy zawroty głowy i osłabienie, a dbamy o zdrowy tryb życia, warto wypić elektrolity. Uzupełniają minerały, których codziennie pozbywamy się, chociażby ćwicząc. Oczywiście nie są one rozwiązaniem wszystkich problemów z pamięcią. Co może zadziałać długofalowo? Będą to leki i suplementy diety z apteki, które uzupełnią braki, jakich nie pokryją elektrolity.

Rozważając nad wyborem odpowiedniego preparatu na pamięć, należy zwrócić szczególną uwagę na skład. Niedobór substancji aktywnej lub jej minimalna ilość sprawi, że lepiej wyjdziemy, kupując sprawdzoną herbatkę ziołową. Jakie składniki powinny zawierać skuteczne leki i suplementy diety? Wśród ekstraktów ziołowych będą to: miłorząb japoński, żeń-szeń i kozieradka pospolita. Z kolei patrząc po substancjach aktywnych, powinniśmy znaleźć w składzie: trygonelinę, witaminy z grupy B, C, E. Oczywiście nie wolno zapominać o substancjach takich jak: magnez, potas, cynk, żelazo i kwasy omega-3.

Gdzie znaleźć leki i suplementy, które uzupełnią niedobór i wspomogą pamięć podczas nauki na studiach? Najłatwiej zakupić je w promocyjnych cenach online z dostawą do najbliższej apteki lub prosto do domu. Możemy to zrobić za pomocą kodów rabatowych Apo-Discounter.pl. Dzięki nim nie tylko zaopatrzymy się w najlepsze suplementy diety, ale i zaoszczędzimy podczas zakupów. Zadowoli to nieco nadwyrężoną studencką kieszeń i nie tylko.

fot. Anna Shvets z Pexels