1. Strona główna
  2. Blog
  3. Co robić w długie jesienne wieczory? Propozycje spędzenia czasu wolnego

Co robić w długie jesienne wieczory? Propozycje spędzenia czasu wolnego

Karolina | 16 listopada 2021
Co robić w długie jesienne wieczory? Propozycje spędzenia czasu wolnego

Słuchanie muzyki, granie w gry, czytanie, oglądanie seriali, trening, a może kurs języka obcego? Sprawdź, w jaki sposób warto spędzać jesienne wieczory. 

 

Kiedy dzień robi się coraz krótszy, wydłużają się noce i wieczory. Jesienią i zimą zmieniamy rutynę, w tym sposoby na spędzanie wolnego czasu. Zastanawiasz się, co warto wówczas robić? Oto propozycje, dzięki którym żaden wieczór nie zostanie zmarnowany.

Zagraj w grę towarzyską z rodziną i znajomymi!

Gdy spotykamy się w jednej i tej samej grupie to nie trudno o wyczerpanie tematów do rozmowy. Warto urozmaicić ten czas rozrywką, która zaangażuje wszystkich. Niepokonanym faworytem są gry. Mogą to być słynne planszówki, karty, czy gry na konsolę. Chodzi o to, abyśmy urozmaicili dotychczasowe schematy. Interesującą propozycją są karciane gry towarzyskie. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie dzięki nim wypłyną dodatkowe tematy do dyskusji. Opierają się głównie na skojarzeniach i szybkiej reakcji, więc jest z czego się pośmiać. Możliwe, że uda nam się poznać kolejne oblicze naszych przyjaciół.

Co ciekawe, gry są równie skutecznym pomysłem na spędzenie jesiennego wieczoru także w gronie rodzinnym. Oczywiście warto dostosować poziom trudności oraz tematykę pod wszystkich jej członków. Nie bez powodu są uważane za jeden z lepszych sposobów na nudę jesienią. Pamiętajmy, że wspólnie spędzone wieczory w domu mogą się okazać spoiwem dla całej rodziny. Dzięki nim skutecznie polepszymy nasze relacje, co jest przecież najważniejsze. Warto mieć na względzie ich różnorodność i szeroką dostępność podczas przecen. Zbliżający się Black Friday jest idealną okazją, aby skorzystać z promocji Empik.

Filmy na jesienne wieczory z drugą połówką

Czasami jednak nie planujemy spotkania w szerokim gronie, a z tą jedną i wyjątkową osobą. Klasyczny "Netflix and chill" zapewne pozostanie z nami jeszcze długo, dlatego warto pamiętać o przedłużeniu subskrypcji. Można wówczas skorzystać z kodów rabatowych Netflix i cieszyć się nieograniczonym dostępem do światowych produkcji nie tylko na randce. Uważa się, że jest to jeden z lepszych pomysłów na umilenie sobie długiego jesiennego wieczoru we dwoje.

Jednakże, kiedy chcemy, aby nasze spotkanie było bardziej tematyczne, możemy sprawdzić, czy powstały filmy dedykowane na jesienne spotkania. Jeśli nie znajdziemy ich na jednej platformie, to poszukajmy ich w ofercie pozostałych. W takich sytuacjach warto przyjrzeć się kodom rabatowym HBO GO. Mając dostęp do obu źródeł, na pewno znajdziemy sposoby na nudę.

Co można robić samemu w długie jesienne wieczory?

Jeśli trafił nam się wolny wieczór z dala od reszty świata, nie pozostaje nam nic innego, jak świętować. Chociaż wielu z nas obawia się nudy, to nie powinniśmy się nią przejmować. Jesień jest idealną porą na zgłębianie się w losy bohaterów nowej książki, przejście kilku poziomów gry, zobaczenie melancholijnego filmu, rozpoczęcie kursu językowego czy wykonanie szybkiego treningu aerobowego. To czas, w którym możemy zainwestować w siebie. Być może z tego powodu tak wielu indywidualistów wręcz na nią czeka.

Oczywiście nie ma nic złego w odpoczynku. Nie musimy narzucać sobie kilkunastu dodatkowych aktywności w tygodniu, tylko dlatego że mamy jeszcze jakiś wolny czas. Jednakże szkoda przeleżeć go na sofie. Wówczas warto przygotować sobie coś dobrego do jedzenia i picia, włączyć podcast lub muzykę i po prostu się zrelaksować.

fot. cottonbro z Pexels