1. Strona główna
  2. Blog
  3. Rok akademicki 2020/2021 z nauką zdalną. Jak się przygotować?

Rok akademicki 2020/2021 z nauką zdalną. Jak się przygotować?

Małgorzata | 27 sierpnia 2020
Rok akademicki 2020/2021 z nauką zdalną. Jak się przygotować?

Mimo wielkich nadziei pandemii nie udało się wygasić latem, a nauka w roku akademickim 2020/2021 nadal będzie prowadzona zdalnie. Niektóre uczelnie, jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zapowiedziała taki tryb nauczania na oba semestry, jeszcze inne – na razie tylko na pierwszy. Jak przygotować się do zajęć?

Bez pierwszych spotkań z wykładowcami i mijania się na korytarzach – nowe zasady na polskich uczelniach spowodowały, że wielu tegorocznych maturzystów zrezygnowało nawet z udziału w rekrutacji. Większość przyszłych i obecnych studentów zastanawia się jednak nie nad tym, czy kontynuować w tym roku naukę, a jak się do niej przygotować. Teraz, kiedy już nie jesteśmy zaskoczeni sytuacją, mamy ku temu okazję – do rozpoczęcia roku akademickiego pozostał ponad miesiąc. 

Zamiast pokoju na wynajem – porządny laptop

Dotychczas wrzesień mijał pod znakiem poszukiwania pokoju na wynajem i poznawania nowego miasta. W tym roku przeprowadzka często nawet nie będzie konieczna. Zebrane pieniądze zamiast w lokum będzie można zainwestować w porządny sprzęt, który na pewno się przyda. Wykłady online, zdalny kontakt z profesorami i innymi studentami, a do tego zajęcia w wirtualnych pokojach z możliwością wspólnej edycji projektów – do takich wyzwań przyda się laptop o dobrych parametrach. 

Owszem, nowy laptop kosztuje, jednak z naszymi kodami rabatowymi zaoszczędzisz na nim nieraz nawet 1000 zł. Jak to możliwe? Tak duże zniżki to zasługa promocji w sklepach internetowych z elektroniką, w tym tych markowych. Do 1000 zł mniej zapłacisz m.in. za laptopy Acer, a do kilkuset złotych mniej za urządzenia Huawei Matebook, do których gratis dołączane są plecak i myszka bezprzewodowe. Promocje producenckie naturalnie prowadzone są również w sklepach sieci Neonet czy Media Expert, jednak to w tych markowych możesz liczyć na dodatkowe gratisy.

Pokój akademicki na nowo z porządnym fotelem

Wprawdzie biurko bardziej kojarzy się z pokojem ucznia, ale w nowych okolicznościach, gdy zajęcia będą prowadzone zdalnie, przyda się ono również w pokoju akademickim. Tak się składa, że najbardziej opłaca się je kupić właśnie teraz, kiedy w sklepach online trwają promocje szkolne. Przykłady? Oprócz promocji IKEA do wyboru są też liczne kody rabatowe do sklepów meblowych typu Edinos, Resmar czy Meble Pumo. Szkolne okazje prowadzą również sklepy Black Red White i Selsey, których asortyment pozwoli urządzić pokój studenta dosłownie od gołych ścian aż po dodatki.

Zważając na długie godziny, jakie studenci spędzą przed komputerem, w wyposażeniu jego pokoju przyda się też porządny fotel (np. gamingowy fotel Genesis w sprzedaży z darmową dostawą) czy monitor, który można zamówić z oferty sprzętu poleasingowego z kodem rabatowym Amso. Dopełnieniem będą wszelkie dodatki typu organizer na biurko, lampka czy wreszcie notatniki i planery. Urządzenie wielofunkcyjne do drukowania notatek i materiałów w dobrej cenie można kupić z kolei podczas wyprzedaży w RTV Euro AGD

Domowe fitness dla kondycji i zdrowia

Rezygnując z najmu mieszkania czy pokoju studenckiego, można sobie pozwolić nie tylko na zakup nowego laptopa, ale i sprzęt fitness. Oczywiście zawsze można wybrać się na siłownię, ale kiedy w domu spędza się więcej czasu niż zwykle, odpowiednio częściej i więcej powinno się także ćwiczyć. Przy jednoczesnym braku zajęć z wychowania fizycznego warto więc zainwestować w rowerek czy orbitrek magnetyczny. Pomogą tu na pewno promocje Hop Sport czy kod rabatowy Marbo Sport, dzięki którym stworzysz własną mini-siłownię w znacznie niższej cenie.

Tzw. nowa normalność oznacza również rzadsze jadanie na mieście, a tak się składa, że zdrowe odżywianie jest nieodłącznym elementem dbania o odporność. Dlatego planując budżet na nowy rok akademicki należy wziąć pod uwagę także wydatki na nieśmieciowe jedzenie. Pomóc mogą rabaty na zdrowe przekąski z Bee.pl czy kod rabatowy na koktajle Natural Mojo. Jak widać, nie ma takiej kategorii produktów, na której nie dałoby się zaoszczędzić dzięki promocjom i kuponom zniżkowym.

Fot. Siora Photography/Unsplash