1. Strona główna
  2. Blog
  3. Prezent na mikołajki do 50 zł - co wybrać?

Prezent na mikołajki do 50 zł - co wybrać?

Karolina | 2 grudnia 2021
Prezent na mikołajki do 50 zł - co wybrać?

Zastanawiasz się, jaki prezent na mikołajki do 50 zł sprawiłby komuś przyjemność? Poznaj nasze propozycje na prezenty dla przedszkolaka, ucznia, współpracownika, znajomego czy rodzeństwa.

Mikołajki są czasem, w którym przyjęło się, że przychodzi do nas mały Mikołaj i zostawia nam drobne upominki. Dzieci go uwielbiają, a dorośli zastanawiają się, jaki podarunek byłby najbardziej odpowiedni z tej okazji. Przecież mikołajki to także kupowanie prezentów kolegom w szkole dziecka czy naszym współpracownikom. Co wybrać, kiedy mamy ograniczenie do 50 zł? 

Prezent na mikołajki do 50 zł dla przedszkolaka

Kupując prezent dla malucha, musimy mieć na uwadze to, że dzieci nie traktują ubrań czy jedzenia jak upominków (wyjątek stanowią słodycze w sporych ilościach). Podarunkiem będzie to, co służy do zabawy lub rozwijania swoich zainteresowań. Dobrym pomysłem są duże pluszaki, często wysokości obdarowanego. Są bezpieczne, stosunkowo niedrogie i na pewno przykują jego uwagę. Odradzalibyśmy jednak zakup instrumentów oraz zabawek wydających dźwięki, których po dłuższym czasie sami byśmy mieli dość. Warto również przemyśleć zakup małych figurek, bo choć wydają się idealne do okazji, to przedszkolak może zrobić sobie nimi krzywdę, próbując je chociażby połknąć. Niezależnie od naszego wyboru, pomocne przy jego dokonaniu mogą się okazać kody rabatowe Smyk, dzięki którym zaoszczędzimy przed świętami nawet do kilkudziesięciu procent na zakupach.

Mikołajkowy prezent dla kolegi lub koleżanki ze szkoły i pracy

Jeśli w świątecznym losowaniu trafiliśmy na kogoś, kogo znamy i lubimy, sprawa wydaje się prosta. Gorzej, jak nie mamy żadnej wiedzy o zainteresowaniach obdarowanej osoby. Jaki prezent wówczas wybrać? Najlepiej zrobić rozeznanie wśród znajomych, być może oni będą w stanie pomóc nam wyjść z twarzą. Niestety są takie sytuacje, w których jesteśmy skazani na własne domysły. Wówczas warto się kierować tym, co bezpieczne. Zdecydowanie należy unikać wszelkiego rodzaju jedzenia i picia, ponieważ nie mamy wiedzy o żadnych alergiach i uczuleniach. Dobrym pomysłem na mikołajkowy prezent do 50 zł są karty podarunkowe. Polecamy skorzystanie z kodów rabatowych Empik. Dzięki temu nasz podarunek ucieszy każdego, bo wybierze dla siebie to, co interesuje go najbardziej. Bez faux-pas i rozczarowania. 

Prezent na mikołajki dla rodzeństwa

Zazwyczaj to Mikołaj zostawia upominki, jednak wraz z upływem lat jego rolę przejmujemy my sami. W części rodzin robi się losowanie na wzór firm i szkół. W innych każdy kupuje prezenty i zostawia przy butach. Co wybrać, gdy nasz budżet nie przekracza 50 zł? Warto pokierować się hobby osoby obdarowanej. Dla gracza możemy wybrać doładowanie, miłośnikom pieczenia zestaw kształtek do ciast i ciasteczek, a dbającym o dietę i zdrowy styl życia gumy do ćwiczeń. Ciekawym pomysłem są także profesjonalne kosmetyki. Nie chodzi o to, aby kupić dużo rzeczy niskiej jakości, tylko jeden produkt, ale skuteczny. Atrakcyjnym rozwiązaniem są kupony promocyjne Douglas, dzięki którym rodzeństwo otrzyma prezent spełniający ich oczekiwania.

Fot.  George Dolgikh @ Giftpundits.com z Pexels