1. Strona główna
  2. Blog
  3. Prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego - co wybrać?

Prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego - co wybrać?

Karolina | 22 czerwca 2022
Prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego - co wybrać?

Rodzice kupują prezenty, które dostają nauczyciele na koniec roku. Najczęściej są to kwiaty lub słodycze, a zgodnie ze zwyczajem dla wychowawcy powinno być coś specjalnego. Jakie prezenty dla nauczyciela na koniec roku szkolnego warto wybrać?

Zakończenie roku szkolnego jest stresujące nie tylko dla ucznia, ale i dla rodziców. To na nas spoczywa odpowiedzialność za prezenty, jakie dostaną nauczyciele naszych dzieci. Najczęściej wybieramy kwiaty lub słodycze, a dla wychowawcy specjalny podarunek. Nie masz pewności, co będzie najlepsze? Sprawdź, jakie prezenty dla nauczyciela na koniec roku szkolnego warto wybrać.

Najlepiej jest się złożyć

Zazwyczaj decydujemy się na prezent od całej grupy, na który składają się wszyscy rodzice. To rozwiązanie ma kilka znaczących zalet. Po pierwsze jest najbardziej ekonomiczne. Przy dwudziestoosobowej klasie można złożyć się po 20 złotych i wybrać dla wychowawców coś, z czego się ucieszą, bo kwota 400 zł pozwala na dokonanie właściwej selekcji.

Po drugie unikniemy powtórzenia prezentu. Jeśli każdy rodzic wybierałby coś samodzielnie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że kilka osób zdecyduje się na to samo, co będzie dość niezręczne. Ostatnią kwestią jest wygoda. Nie musimy przeglądać sieci, czekać na kuriera, pakować prezentu itd., ponieważ zgłosi się ktoś, komu robienie zakupów sprawia przyjemność lub chce mieć wszystko pod kontrolą, a jedyne, do czego my będziemy zobligowani, to wpłata składki na konto tej osoby.

Prezenty dla nauczyciela na koniec roku szkolnego

Zazwyczaj nie znamy gustu wychowawców naszych dzieci, dlatego warto oprzeć się na przedmiocie, którego uczą. Jeśli myślimy nad prezentem dla osoby uczącej wychowania fizycznego, warto rozważyć zakup karty podarunkowej do sklepu sportowego. Składając się po 20-30 zł na osobę, będziemy dysponowali kwotą, za którą nauczyciel będzie mógł kupić sobie to, co mu się spodoba.

Jednakże wręczenie karty podarunkowej nie zawsze wygląda elegancko. Jeśli więc wiemy, że jest przedmiot, na którym wychowawcy szczególnie zależy, to kupmy mu go. Pomocne mogą okazać się kupony rabatowe Adidas. Dzięki nim będziemy w stanie zaoszczędzić około 20-50% na wybrane produkty, co spowoduje, że planowany przez rodziców budżet pokryje dodatkowo przepiękny bukiet kwiatów.

Jednakże nie wszyscy nauczyciele lubią uprawiać sport. Rozglądając się za nieco bardziej uniwersalnym prezentem, możemy zdecydować się na zakup rośliny doniczkowej. Pamiętajmy jednak, że część z nich jest trująca dla zwierząt domowych (po ugryzieniu liścia). Z tego powodu musimy dowiedzieć się przez nasze dzieci, czy nauczyciel lubi kwiaty do domu. Jeśli okaże się, że tak, to możemy zainwestować w przepiękną, dużą roślinę wraz z ozdobną osłonką. Wiele inspirujących propozycji znajdziemy w bezkonkurencyjnych cenach dzięki kuponom rabatowym Weneve. Na pewno znajdziemy na tej stronie coś, co spodoba się wychowawcy naszej pociechy.

Ciekawą alternatywą są karty podarunkowe na masaż, zabiegi pielęgnacyjne ciała, strzelnice czy skok spadochronem. Ich popularność sugeruje, że jest to jedna z najlepszych propozycji prezentowych dla wychowawcy na koniec roku. Dzięki kuponom rabatowym Wyjątkowy Prezent będziemy mogli wybrać podarunek, który dostosujemy do gustu pedagoga. Karty podarunkowe są stosunkowo łatwe do zapakowania i trudno nie znaleźć czegoś adekwatnego, co zostanie zaakceptowane przez pozostałych rodziców. Jeśli więc nie mamy pomysłu na prezent, warto zajrzeć na stronę i sprawdzić, co aktualnie jest w modzie i będzie pasowało do stylu wychowawcy.

fot. Max Fischer z Pexels