1. Strona główna
  2. Blog
  3. Naturalne zapachy do domu na jesień i zimę 2021

Naturalne zapachy do domu na jesień i zimę 2021

Karolina | 26 października 2021
Naturalne zapachy do domu na jesień i zimę 2021

Zapach jest zmysłowym elementem zamykającym kompozycję całego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej skupiamy się właśnie na nim. Obecnie mamy dostęp do wielu produktów rozprzestrzeniających naturalne zapachy do domu. Pytanie tylko, które z nich warto wybrać?

Zapach jest zmysłowym elementem zamykającym kompozycję całego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że coraz częściej skupiamy się właśnie na nim. Obecnie mamy dostęp do wielu produktów rozprzestrzeniających naturalne zapachy do domu. Pytanie tylko, które z nich warto wybrać? 

Wybierając perfumy do domu coraz częściej mamy na uwadze ich wpływ na nasze samopoczucie. Nie każdemu spodoba się intensywna woń kwiatów, jeszcze tak niedawno uznawana za dość ekskluzywną. Zapomnijmy zatem o łazienkowej konwalii czy przesłodzonej lilii. Perfumy, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, są na tyle różnorodne, że szkoda się ograniczać.

Olejki aromatyczne - terapia dla duszy i ciała

Kiedy szukamy perfum do domu, warto sięgnąć po olejki zapachowe. Udowodniono, że ich właściwości poprawiają nasze samopoczucie, wpływając na pracę mózgu. Wśród nich wspomina się o olejku jodłowym czy eukaliptusowym, które zmniejszają dolegliwości reumatyczne. Olejek cynamonowy zapobiega bólom głowy, a jego zapach kojarzy nam się z zimowymi wieczorami. Z kolei olejek mandarynkowy, równie świąteczny co zapachy korzenne, zwalcza bezsenność i działa antydepresyjnie.

Dzięki właściwościom olejków, zapachy nie są jedynie odświeżaczami powietrza. Zauważmy, że to właśnie one scalają atmosferę domu i sprawiają, że chcemy do niego wracać. Jeśli zależy nam na naturalnych zapachach do domu, warto sprawdzić ofertę promocji Notino. Dzięki niej będziemy mogli kupić zdecydowanie więcej produktów w niższej cenie niż w sklepach stacjonarnych.

Perfumy do domu - wyjątkowe zapachy świec

Jesienne i zimowe wieczory kojarzą się nam z herbatą, kocem, książką i świeczkami. Dają one nie tylko wizualne wrażenie ciepła, ale i przepiękny zapach. Świece zapachowe są interesującym rozwiązaniem dla tych, którzy dbają o estetykę pomieszczeń. Zazwyczaj nie jest łatwo o znalezienie dobrego miejsca dla zwykłego odświeżacza powietrza, który nie koniecznie może posłużyć za dekorację. Świece nadające pomieszczeniom ładny zapach wywiązują się z tego zadania idealnie.

Jeśli poszukujemy perfum do domu, które pobudzą nasze zmysły, warto skorzystać z kodów rabatowych eGlamour. Dzięki nim będziemy mogli zaopatrzyć się w świece o zapachu jesiennych i zimowych kompozycji. Zadziałają na nas nawet dźwięk tlącego się lontu, który przypomni na wieczory spędzane przy kominku. Perfumy do domu to nie tylko zapach, ale i dźwięki oraz wygląd, jaki nadają pomieszczeniom.

Jak wprowadzić naturalne zapachy perfum do domu?

Niektóre dyfuzory mają tak ciekawe kształty, że trudno je nazwać standardowymi odświeżaczami powietrza. Część z nich przypomina orientalne rośliny w doniczkach, inne zaś modernistyczne rzeźby lub abstrakcyjne konstrukcje. Podobnie jak najnowsze świeczniki i spodki pod świece. Jeśli więc nie chcemy szukać zapachów w tych formach, ponieważ obawiamy się ich niepraktyczności lub tego, że nie będą pasowały do naszego stylu, rozejrzyjmy się nieco dalej. Można skorzystać z kodów rabatowych Fabryka Form i wybrać taki, który najlepiej odda nasz styl i gust. Szeroki asortyment produktów dekoracyjnych sprawi, że nie będziemy musieli rezygnować ze wzbogacenia naszego domu o piękny zapach.

fot. Pixabay z Pexels