1. Strona główna
  2. Blog
  3. Najlepsze kursy internetowe - zdobądź nowe umiejętności i rozbuduj swoje CV!

Najlepsze kursy internetowe - zdobądź nowe umiejętności i rozbuduj swoje CV!

Barbara | 14 czerwca 2021
Najlepsze kursy internetowe - zdobądź nowe umiejętności i rozbuduj swoje CV!

Chcesz zdobyć nowe umiejętności bez ruszania się w domu i marnowania czasu na dojazdy? Kursy internetowe mogą okazać się dla ciebie idealnym i tanim rozwiązaniem, które pozwoli ci zdobyć nową posadę i rozwinąć posiadane już zdolności.

Zdobywanie nowych umiejętności nie musi kończyć się wraz z uzyskaniem dyplomu na uczelni. Wielu z nas nie chce podejmować się samodzielnej nauki danej zdolności ze względu na brak osoby, która mogłaby ją instruować i poprawiać. Dzięki sprawdzonym kursom internetowym, prowadzonym przez specjalistów z danej dziedziny, będziemy mogli uzyskać potrzebną nam wiedzę, a także dostosować sobie zajęcia do harmonogramu dnia. Jakim kursom internetowym warto się dokładniej przyjrzeć?

Tanie kursy internetowe - programowanie

W dzisiejszych czasach umiejętność programowania może nam zapewnić bardzo dobrze płatną pracę. Nie trzeba jednak kończyć studiów informatycznych, aby móc sobie zapewnić tego typu stanowisko. Wystarczy motywacja do działania i poświęcenie swojego czasu na naukę. Wiele różnorodnych kursów internetowych oferuje na przykład Coders Lab - dzięki nim możliwa jest nauka m.in. języków programowania. Jeżeli jednak chcielibyśmy się zająć tym tematem, ale trochę od innej strony możemy spróbować jednych z popularniejszych kursów dotyczących tworzenia stron internetowych czy też programowania na Androida lub gier 3D.

Kursy internetowe - projektowanie

Dla osób, które są bardziej zainteresowane projektowaniem, zostały stworzone specjalne kursy pomagające im rozwijać związane z tym umiejętności. Warto zaznaczyć, że na stronie Udemy znajdziemy kursy w języku polskim, ale także w angielskim, co daje nam jeszcze większe pole do manewru w związku z wybranymi tematami. Dzięki tym lekcjom online będziemy mogli nauczyć się jak tworzyć projekty w programach Adobe jak Photoshop czy Adobe Illustrator o różnych poziomach zaawansowania. Kursy dają także liczne możliwości zdobycia umiejętności projektowania postaci 3D i ich animacji.

Kursy internetowe - rozwój osobisty

Kolejną popularną kategorią jest grupa kursów związanych z tematyką rozwoju osobistego. Chociaż mogłoby się wydawać, że tego typu zajęcia online nie będą aż tak przydatne, jak np. te związane z nauką języka do programowania, to jest to dość mylne przypuszczenie. Tego typu zajęcia mogą nam pomóc udoskonalić zdolności, które już posiadamy, dzięki czemu będziemy mogli szybciej przyswajać informacje, a także je prezentować. W kursach należących do tej kategorii znajdziemy takie tematy jak: zarządzanie czasem, organizacja pracy, pewność siebie, umiejętności komunikacyjne czy szybkie pisanie. Podobnie rzecz wygląda z kursami marketingowymi, na których można zaoszczędzić m.in. z kodami rabatowymi Uniqskills.

Kursy internetowe - zdrowie i fitness

Ci, którzy będą chcieli spędzić trochę aktywniej czas podczas swoich kursów, mogą zainteresować te dotyczące zdrowia i świata fitness. Dzięki tego typu zajęciom online będziemy mogli uzyskać nawet certyfikat potwierdzający zdobycie przez nas odpowiednich umiejętności. Możemy to także potraktować jako formę rozwoju naszego hobby. Kursy przez internet mogą nam się szczególnie przydać, jeśli mieszkamy daleko od siłowni i fitnessów lub szkół tańca. Pozwolą nam one nauczyć się podstaw samoobrony, bachaty czy też różnego rodzaju masaży.

Kursy Internetowe mogą stanowić świetną formę nie tylko zdobywania umiejętności do rozbudowania swojego CV i znalezienia lepszej pracy, ale także odnajdywania nowych hobby i rozwijania tego, co już umiemy. Mogą one stanowić formę rozwoju osobistego, dzięki któremu zaoszczędzimy czas na niepotrzebne dojazdy. Dzięki kuponom rabatowym do Udemy będziemy mogli taniej osiągnąć wyznaczone cele.

fot. Vlada Karpovich z Pexels