1. Strona główna
  2. Blog
  3. Wypróbuj modne fryzury wyszczuplające 2022

Wypróbuj modne fryzury wyszczuplające 2022

Karolina | 12 stycznia 2022
Wypróbuj modne fryzury wyszczuplające 2022

Cięcia i koloryzacje, dzięki którym wymodelujesz swoją twarz. Sprawdź, jakie fryzury wyszczuplające będą najmodniejsze w 2022 r.

"Nowy rok, nowa ja" to hasło, które bardzo dobrze zna większość z nas. Od czego zacząć zmiany? Najłatwiej od fryzury. Ingerencja w wygląd intuicyjnie wywiera nacisk na nasze postępowanie, szczególne w kilku pierwszych dniach. Tworzy to jedną z lepszych okazji do wprowadzenia nowych nawyków do swojego życia. Jakie cięcia i typy koloryzacji będą dla nas najlepsze? 

Czy fryzura może wyszczuplić?

Aby zauważyć na twarzy pierwsze efekty zrzucenia wagi, musimy pozbyć się minimum 4 kg. Według dietetyków najbezpieczniej będzie, jeśli ten proces odbędzie się w ciągu kilku tygodni. Chodzi o wprowadzenie nowych nawyków, nieradykalne wstrzymanie dostarczania sobie energii. Najprostszym sposobem będzie zakup zbilansowanej diety, dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Taką usługę możemy znaleźć w okazyjnych cenach online — kupony rabatowe Vitalia — dzięki którym otrzymamy gratisy do diety, np. plan treningowy. 

Można jednak przyspieszyć zrzucanie wagi odpowiednią fryzurą. Okazuje się, że dobór precyzyjnego cięcia i koloryzacji wpływa na wizualny odbiór drugiej osoby. Zastosowanie zamierzonych krzywizn (fale, loki i cieniowanie) oraz odpowiedniego tonowania koloru, może nam nie tylko ukryć zmęczenie czy oznaki starzenia, ale i odjąć kilka kilogramów. Jakie są najważniejsze zasady?

Włosy, które optycznie wyszczuplają

Są trzy podstawowe zasady, które pozwolą nam wyszczuplić okrągłą twarz. Należy jednak mieć na uwadze to, że polegają one na częściowym zasłonięciu policzków, więc sprawdzą się one tym z nas, których włosy dosięgają brody lub są dłuższe. Pomoże nam w tym asymetria. Część z  nas obawia się jej ze względu na zaburzenie proporcji, lecz to właśnie dzięki niej zadzieją się optyczne cuda. 

Cięcie nie musi rzucać się na pierwszy rzut oka. Wystarczy, że tył głowy lub jeden z jej boków, będą delikatnie krótsze. Możemy osiągnąć podobny efekt grzywką na bok lub taką, którą będziemy zaczesywać. Najprościej jednak zmienić położenie przedziałka na lewą lub prawą stronę, ponieważ ewentualne skutki można łatwo naprawić. Warto także zatroszczyć się o kondycję włosów. Pomogą nam w tym środki dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach dzięki kuponom rabatowym Anwen

Modne fryzury wyszczuplające 2022

Najmodniejsze kolory włosów w sezonie zima 2022, zawierają złotą barwę, w szczególności w przypadku blondów i rudości. Brunetki mogą odświeżyć koloryzację, idąc w kierunku ciepłego czekoladowego brązu. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, możemy samodzielnie kupić toner do włosów i zaaplikować go zgodnie z instrukcją. Największą dostępność mają produkty online, które potrafią być nawet o połowę tańsze od kupowanych w sklepach stacjonarnych. Z tego powodu polecamy kupony rabatowe eZebra — znajdziecie tam wszystkie niezbędne akcesoria i tonery do delikatnej koloryzacji waszych włosów.

Najmodniejszym cięciem pozostaje bob, zarówno w wersji prostej (wygładzonej), jak i falowanej. W wakacje obserwowaliśmy wielki powrót przedziałka na środku głowy. Obecnie nie jest on tak zauważalny, dzięki czemu łatwo możemy wprowadzić asymetrię. Na aktualności zyskały bottleneck bangs, choć nie wyparły curtain bangs. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ Panią o okrągłej buzi lepiej unikać prostej grzywki. U nas zdecydowanie lepiej sprawdzi się asymetria i zasłonięcie policzków.

fot. Pixabay