1. Strona główna
  2. Blog
  3. 5 sposobów na tańszy zakup laptopa dla ucznia

5 sposobów na tańszy zakup laptopa dla ucznia

Małgorzata | 20 sierpnia 2020
5 sposobów na tańszy zakup laptopa dla ucznia

Nauka zdalna, hybrydowa lub stacjonarna – bez względu na to, w jakim trybie będziemy się uczyć w roku 2020/2021, w pewnym momencie laptop na pewno okaże się niezbędny. Jego zakup to niemały wydatek, dlatego podpowiadamy, z jakich okazji skorzystać, by kupić tańszy laptop dla ucznia.

Pierwsza połowa roku pokazała, że do edukacji i to niezależnie od wieku ucznia konieczny jest laptop. To za jego pomocą wyszukiwało się informacji, odrabiało zadania domowe czy kontaktowało z nauczycielami. Podobnie było zresztą wśród studentów, którzy wykłady mieli prowadzone za pomocą platform e-learningowych. Przy dużej intensywności zajęć na wagę złota jest więc porządny laptop, którego tablet czy smartfon z pewnością nie zastąpi. Teraz, kiedy rozpoczyna się kolejny rok szkolny, a niebawem i akademicki, trwa poszukiwanie najlepszych promocji na laptopy.

Promocje na laptopy dla ucznia i studenta

Każda promocja na laptopa jest na wagę złota, zwłaszcza, że dzięki niej zaoszczędzić można nawet do tysiąca złotych lub jeszcze więcej. W czasie przygotowań do roku szkolnego warto na pewno skierować się do Media Expertu, gdzie w ramach akcji Powrót do Szkoły rabaty sięgają nawet 70%. Co ważne, niepotrzebny jest nam nawet kod rabatowy Media Expert, ponieważ aż do 10 października (idealna data, gdy mówimy także o laptopach dla studentów) wybrane modele laptopów kosztują nawet 900 zł mniej. Podobne atrakcje zapewnia nam kod rabatowy Neonet, który obniża ceny urządzeń czasem aż 1500 zł.

Promocje na laptopy gamingowe Acer

Laptop gamingowy jest szybki i służy nam przez lata, dlatego jeśli tylko możemy sobie pozwolić na większy wydatek, warto przyjrzeć się promocjom w sklepie internetowym Acer. Produkty z oferty specjalnej przecenione są nawet o 800 zł. Aby było jeszcze ciekawiej, z kodem rabatowym do markowego sklepu Acer wybrane modele kupimy z jeszcze większą zniżką. Kupon o wartości 1000 zł obejmuje m.in. niezawodny Acer Predator Helios 300. Korzystną opcją w tym sklepie jest też zniżka studencka 15% - kod promocyjny o takiej właśnie wartości znaleźć można po zalogowaniu w Student Beans.

Laptopy poleasingowe ze sklepu Amso

Chciałbyś pozwolić sobie na lepszy model przy nieco mniejszym budżecie? Zainteresuj się laptopami poleasingowymi – za kwotę ok. 1,2 tys. zł kupisz urządzenie o bardzo dobrych parametrach, które mimo wcześniejszego użytkowania może posłużyć przez kilka lat. Podczas zakupu przyda się na pewno kod rabatowy Amso, który pozwoli zaoszczędzić także na telefonach, monitorach czy zasilaczach awaryjnych. Korzystając z tego, że trwają promocje na powrót do szkoły, przyjrzyj się również aktualnym okazjom. Gotowe zestawy dla ucznia kupisz teraz nawet do 500 zł taniej.

Studencki rabat na urządzenia Microsoft Surface

Wydajne laptopy dla ucznia czy studenta znajdziemy także w ofercie Microsoftu. Zniżka dla uczniów, studentów i rodziców wynosi do 10% i obejmuje nowe urządzenia i akcesoria Surface. Przykładowy rabat? Surface Go 2 w zestawie podstawowym z klawiaturą Type Cover i roczną subskrypcją Microsoft 365 będzie cię kosztował blisko 300 zł mniej, a Surface Book 2 – aż 1900 zł. Taki sprzęt na pewno spełni twoje wymagania, nawet jeśli nie ograniczasz się do edukacji, a na laptopie potrafisz pracować czy grać do białego rana. 

Aktualne promocje HP i w e-sklepie Huawei

W poszukiwaniu nowego laptopa warto dobrze rozejrzeć się za ofertami w sklepach internetowych producentów. Jako przykład podajmy przeceniony o 500 zł laptop OMEN by HP 15. Z doskonałych okazji słynie także e-sklep Huawei, gdzie do końca sierpnia do modeli Matebook D14 oraz Matebook D15 za 1 zł otrzymasz plecak i myszkę bezprzewodową. Szczególnie kusząca jest promocja na Huawei Matebook D15, ponieważ oprócz gratisów do końca miesiąca otrzymasz ponad 600 zł rabatu.