1. Strona główna
  2. Blog
  3. Kosmetyki potrzebne do stworzenia make-up no make-up

Kosmetyki potrzebne do stworzenia make-up no make-up

Barbara | 14 września 2021
Kosmetyki potrzebne do stworzenia make-up no make-up

Naturalny wygląd to bardzo łatwy sposób, który pozwoli nam się dobrze prezentować niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Jak stworzyć make-up no make-up i co jest nam do niego potrzebne?

Jednym z trendów makijażowych, który utrzymuje się od paru lat, jest make-up no make-up. Czyli taki sposób używania kosmetyków, który da nam naturalny efekt zdrowej skóry, a także w subtelny sposób podkreśli nasze atuty. Jest to jak najbardziej opcja, na którą można postawić każdego dnia, idąc do szkoły, biura czy na spotkanie ze znajomymi. W dodatku wykonanie tego typu makijażu nie wymaga specjalistycznych produktów, podstawowa zawartość kosmetyczki powinna nam całkowicie wystarczyć, aby utrzymać planowany efekt. Na jakie kosmetyki powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego wykonywania?

Maskowanie niedoskonałości przy pomocy korektora i fluidu

Jednym z podstawowych rzeczy, które należy wykonać podczas tworzenia tego typu makijażu, jest zakrycie niedoskonałości i wyrównania kolorytu skóry. Może nam w tym pomóc korektor lub bardzo lekki fluid, który nie obciąży nam porów. Użycie tego produktów da nam podstawę, na której będziemy mogli używać kolejnych kosmetyków. Sprawia to, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie nałożyć nadmiaru produktu. Aplikację można wykonać palcami lub za pomocą specjalnej gąbeczki do makijażu, która zapewni nam odpowiednie blendowanie. Dzięki kodom rabatowym do sklepu Hebe będziemy mogli dobrać odpowiedni fluid, zaoszczędzając na tym pieniądze.

Sypkie produkty do makijażu make-up no make-up

Po nałożeniu mokrych produktów warto utrwalić je przy pomocy sypkiego pudru. Tutaj także należy zwrócić uwagę na ilość nakładanego kosmetyku. Zbyt gruba warstwa proszku na naszej twarzy stworzy bardzo nienaturalny efekt i może popsuć wygląd nawilżonej oraz odżywionej skóry, jaki dał nam dobrze nałożony fluid i korektor. Osoby, którym mocniej przetłuszcza się strefa nosa, czoła oraz brody, powinny zabezpieczyć tę strefę T minimalnie większą ilością pudru matującego.

Kolejnym sypkim produktem, który sprawi, że nasza skóra nabierze bardziej ożywionego wyglądu, jest dobrze dobrany róż. Ten o matowym wykończeniu będzie odpowiednim produktem, do wykonania make-up no make-up. Rozprowadzenie go szerokim pędzlem powinno delikatnie podkreślić nasze kości policzkowe. Istotnym faktem jest również wybranie odcienia, który nie będzie kolorystycznie odstawał od karnacji, która mamy. To właśnie pozwoli nam na stworzenie tego naturalnego wyglądu skory. Użycie kodów rabatowych do sklepu Sephora da nam możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, wybierając dobrej jakości, długotrwały róż.

Podkreślenie rzęs i brwi

Jednym z ostatnich etapów podczas wykonywania tego typu makijażu jest podkreślenie m.in. podkreślenie brwi. Istnieje wiele produktów, dzięki którym możemy je podkreślić, jednak niezależnie od techniki, która wybierzemy, powinniśmy postawić na tylko delikatne podkreślenie łuków czy też dorysowanie włosków w brakujących miejscach. Dobrym rozwiązaniem może być użycie brązowej kredki, które pozwoli nam na precyzyjne wykonanie ruchów i uzyskanie wymarzonych efektów w prosty sposób.

Zaleca się, aby maskary do rzęs używać po użyciu wszystkich suchych produktów. Dzięki temu unikniemy momentu, w którym będą nam się one przyklejać do świeżo pomalowanych rzęs. Kody rabatowe do sklepu Douglas pozwolą nam dobrać  odpowiednią maskarę do efektu, jaki będziemy chcieli uzyskać podczas jej używania.

fot. Emma Bauso z Pexels