1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jakie są rodzaje ekspresów do kawy dostępne w sklepach?

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy dostępne w sklepach?

Barbara | 27 lipca 2021
Jakie są rodzaje ekspresów do kawy dostępne w sklepach?

Każdego poranka większość z nas ma ochotę napić się swojego ulubionego rodzaju kawy. Dzięki specjalnym ekspresom jesteśmy w stanie zrobić je w dokładnie taki sam sposób, jak to robią w kawiarniach. Jakie urządzenia do robienia tego napoju mamy dostępne w sklepach?

Dla wielu osób świeżo zaparzona kawa jest niezbędnym elementem każdego dnia. Każdy z nas posiada swój własny, ulubiony sposób, w jaki lubi popijać ten szczególny napój, który ma nam dodać trochę energii podczas poranka. Nie wszyscy jednak mają czas na ustawianie kawiarki i czekanie na zaparzenie jej. W tej sytuacji mogą pomóc nam ekspresy do kawy, które dokładnie będą wiedziały jak wykonać naszą ulubioną wersję naszego ulubionego ciepłego napoju. Na rynku istnieje wiele różnych urządzeń tego typu. Jakie rodzaje dokładnie możemy wyróżnić?

Ekspresy przelewowe do robienia kawy

Ekspresy przelewowe to jedne z najprościej zbudowanych urządzeń do tworzenia kawy. Pozwoli nam na przygotowanie duże ilości kawy jednocześnie. Automatycznie podgrzewająca się w nim woda zostaje przelana przez zmieloną kawę. Koniecznym elementem w użytkowaniu tego ekspresu są specjalne filtry do kawy, które zapobiegną przedostaniu się fusów do kawy. Ich główną zaletą jest łatwość w obsługi urządzenia oraz jego czyszczenia. Pozwala ona na szybkie zrobienie klasycznej “małej czarnej”. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Neonet będziemy mogli je zdobyć w jeszcze korzystniejszej cenie.

Ekspres ciśnieniowy na kapsułki

Urządzenie przygotowuje kawę pod odpowiednim ciśnieniem. Żeby móc jednak z niego korzystać w pełni, konieczne jest użycie wyłącznie specjalnie przeznaczonych do niego kapsułek. Jedną z charakterystycznych cech tego typu ekspresu jest fakt, że są one zazwyczaj niewielkie, o prostej budowie. Nie należą one również do najdroższych urządzeń, które zapewnią nam stworzenie w szybki sposób porannej kawy. Planując tego typu zakup, musimy jednak mieć na uwadze, że kapsułki mogą być często droższe od zwykłej mielonej lub ziarnistej kawy, dlatego warto, chociaż skorzystać z kuponów rabatowych do sklepu RTV EURO AGD podczas zakupu ekspresu.

Ekspres kolbowy ciśnieniowy

Używanie ekspresu kolbowego przede wszystkim wiąże się z większymi możliwościami w związku przygotowaniem ulubionej kawy. Tego typu urządzenia są niskociśnieniowe i często wyposażone w systemy, które idealnie spienią nam mleko. Coraz to nowsze modele często posiadają jeszcze więcej opcji tworzenia różnych rodzajów kawy, które ciężko byłoby wykonać samemu bez posiadania odpowiedniego sprzętu.

Ekspres automatyczny ciśnieniowy

Ostatnim rodzajem, z jakim możemy się spotkać w sklepach, kupując urządzenie do robienia kawy, są ekspresy ciśnieniowe, automatyczne. Są one najdroższą grupą sprzętu do tworzenia tego szczególnego napoju, dlatego warto pamiętać, aby skorzystać z kuponu rabatowego do sklepu Media Expert podczas robienia zakupów. Ekspresy tego typu są bardzo proste w obsłudze, a proces tworzenia kawy przebiega sprawnie. Są one również dostosowane do różnych wielkości kubków, co dla wielu osób może być bardzo wygodną opcją. Posiadają one szeroką ofertę tworzenia różnego rodzaju kawy, co sprawia, że każdy dzień będziemy mogli sobie urozmaicać innym wariantem ciepłego napoju.

fot. Chevanon Photography z Pexels