1. Strona główna
  2. Blog
  3. 3 niezbędne produkty do twarzy, które musisz wziąć na wakacje

3 niezbędne produkty do twarzy, które musisz wziąć na wakacje

Barbara | 9 lipca 2021
3 niezbędne produkty do twarzy, które musisz wziąć na wakacje

Sprawdź, jakie produkty są niezbędne do zabrania ze sobą na wakacje. O czym należy pamiętać podczas codziennej pielęgnacji skóry?

Wysokie temperatury nie sprzyjają noszeniu grubej warstwy makijażu. Kiedy przychodzi okres upałów, każdy z nas może mieć problem z wybraniem odpowiednich kosmetyków, które nie będą nam przeszkadzać podczas wychodzenia na dwór. Jakie produkty pozwolą nam zachować dobry make-up oraz które kosmetyki powinniśmy wybrać z myślą o wakacjach?

Krem z filtrem, czyli niezbędnik w wakacyjnej  kosmetyczce

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest krem z filtrem. Dzięki niemu będziemy mogli uniknąć oparzeń słonecznych, jak również zmniejszymy dzięki temu ryzyko zachorowania na raka skóry. Kluczowym elementem jest wybór odpowiedniego produktu z wysokim faktorem SPF. W Polsce najlepiej zainwestować w te, które mają ponad 30 SPF. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że nasza twarz jest odpowiednio chroniona. Należy jednak pamiętać, aby w ciągu dnia ponownie nakładać warstwę filtru. Na rynku mamy duży dostęp do tego typu produktów, dzięki kuponom rabatowym do sklepu Hebe, będziemy mogli taniej kupić odpowiedni dla nas wariant.

Bibułki matujące - matowa skóra na dłużej 

Bibułki matujące to kolejny produkt, który może nam się przydać podczas upalnych, wakacyjnych dni. Ich zadanie polega na zbieraniu nadmiaru sebum, które pojawi się na naszej twarzy w ciągu dnia. Spowoduje to, że nasza skóra nie będzie się błyszczała, skutkiem czego nałożony przez nas makijaż znowu zacznie wyglądać świeżo. Aby jednak uzyskać tego typu efekt, należy użyć ich w odpowiedni sposób. Bibułkę kładziemy na twarzy, czekając, aż sebum się w nią wchłonie. Starajmy się nie przeciągać jej po twarzy. Kupony rabatowe do sklepu Sephora zapewnią nam dobranie odpowiedniego produktu w przystępnej cenie.

Kremy nawilżające do twarzy

Dodatkową formą ochrony naszej skóry twarzy podczas wakacji są kremy nawilżające. Wysokie temperatury powodują, że potrzebuje ona dodatkowego nawodnienia. Codzienna pielęgnacja sprawi, że nasza twarz będzie miękka, elastyczna, miła w dotyku i przygotowana do nałożenia kolejnych produktów. Tego typu nawilżenie może również pomóc nam w szybszym gojeniu wszelkich podrażnień spowodowanych przez promienie słoneczne. Jeżeli będziemy chcieli się decydować na wybranie nowego produktu, warto pamiętać o wcześniejszym przeczytaniu jego składu. Nałożenie warstwy kremu twarz, która nie będzie dostosowana do naszego typu skóry, może nie dać nam odpowiednich efektów. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Douglas, będziemy mogli również zaoszczędzić podczas robienia wakacyjnych zakupów.

W upalne letnie dni najlepiej pozwolić naszej skórze oddychać. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji przed nałożeniem wszelkiego rodzaju kosmetyków będziemy w stanie ochronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym czy też zlikwidować uczucie jej suchości.

Fot. Anna Shvets z Pexels