1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak zorganizować sylwestra w domu? Praktyczne porady

Jak zorganizować sylwestra w domu? Praktyczne porady

Barbara | 9 grudnia 2021
Jak zorganizować sylwestra w domu? Praktyczne porady

Organizowanie takiej imprezy jak sylwester może nie być najłatwiejszym zadaniem. O czym warto pamiętać, aby stworzyć niezapomniany wieczór dla siebie i swoich znajomych?

Sylwester to idealny dzień, w którym możemy spędzić czas ze znajomymi i trochę się zabawić ci, którzy skupili się bardziej na świętach i zapomnieli o zarezerwowaniu odpowiedniego miejsca dla swoich bliskich 31 grudnia, mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego lokalu na ostatnią chwilę. Jednak nie wszystko jest jeszcze stracone. Bezpiecznym wyborem, może być zorganizowanie imprezy w domu. Jak jednak się do tego przygotować, aby wszyscy poczuli odpowiedni klimat?

Lista gości na imprezę sylwestrową

Oby jednak dobrze zorganizować sylwestra w domu należy zastanowić się, ile osób będziemy chcieli ugościć. To właśnie pod tę liczbę, będziemy mogli dobrać odpowiednią liczbę przystawek i napojów, które kupimy taniej w Lidlu dzięki kuponom rabatowym. Nie martwienie się o to, czy starczy nam jedzenia na cały wieczór pozwoli nam się skupić na dobrej zabawie. Chociaż zorganizowanie imprezy, która będzie zapamiętana przez wszystkich na następne lata może stanowić duże wyzwanie, to odpowiednie przygotowanie się do niej może sprawić, że bycie gospodarzem nie będzie tylko uciążliwym obowiązkiem, ale przyjemnością, którą będziemy chcieli powtórzyć w przyszłości. O czym warto pamiętać?

Co warto przygotować dla gości na sylwestra?

Organizowanie imprezy jest kosztem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Zapewnienie alkoholu dla dziesięciu osób jest już dość dużym kosztem, dlatego zawsze można poprosić, aby zaproszenie przynieśli napoje we własnym zakresie. Istotną rzeczą wtedy po stronie organizatora jest zapewnienie szklanek i kieliszków. Nie trzeba jednak kupować kosztownej zastawy. W sklepach aktualnie znajdziemy całe gotowe zestawy stworzone z plastiku w tym m.in. kieliszki do wina, czy też do szampana. Mówiąc o napojach, nie powinniśmy także zapominać o tych bez alkoholu. Warto postawić na stole kufle lub dzbanki z wodą, które nie tylko mogą być ciekawą ozdobą stołu, ale również jedną z podstawowych rzeczy, o którą proszą goście podczas imprezy. Tego typu przedmioty kupimy taniej dzięki kodom rabatowym do Leroy Merlin.

Ozdoby sylwestrowe

Organizując imprezę, nie możemy zapomnieć o dekoracjach, które możemy rozstawić po całym naszym domu. Klasycznym wyborem, na który możemy postawić na balony. Możemy je dobrać pod kolorystykę nie tylko mieszkania, ale również talerzyków i innych ozdób, które specjalnie na tę okazję znajdą się na naszych stołach, oknach, lub ścianach. Innymi dodatkami, które mogą nadać całemu wydarzeniu jeszcze więcej znaczenia są girlandy z napisem “Happy New Year”. O północy nie może również zabraknąć tuby strzelającego konfetti. Wszystkie te akcesoria możemy kupić taniej z kodem rabatowym do Party Box.

fot. Julia Larson z Pexels