1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak oszczędzić podczas zmiany wystroju mieszkania?

Jak oszczędzić podczas zmiany wystroju mieszkania?

Karolina | 18 maja 2021
Jak oszczędzić podczas zmiany wystroju mieszkania?

Przestawiasz meble, układasz płyty na półkach i dalej nie satysfakcjonuje Cię to, jak wygląda Twoje mieszkanie? Przedstawiamy 3 metody na tanie odświeżenie wystroju wnętrz, dzięki którym zaoszczędzisz podczas zakupów.

Kiedy drażni nas widok wnętrz, w których mieszkamy, to jasny sygnał, że czas na zmiany. Zaczynamy więc od przestawiania mebli, tak, aby nadać za ich pomocą nowego charakteru pomieszczeniom. To jednak nie zawsze okazuje się skuteczne. Co zrobić, aby nieco odświeżyć wystrój pokoju oszczędzając?

Przemalowanie ścian zmienia więcej niż mogłoby Ci się wydawać

Odświeżenie wyglądu pomieszczeń często zmienia się w remont generalny. Tymczasem okazuje się, że nie trzeba dokonywać wielkich rewolucji. Często wystarczy przemalowanie ścian. Każdy z kolorów oddziałuje na człowieka. Niektóre z nich po dłuższym czasie męczą nasz wzrok (biały i szary). Inne uspokajają i relaksują (chociażby nieśmiertelna zieleń) lub pobudzają i dodają energii (czerwony). Jeśli czujemy się niekomfortowo w naszym mieszkaniu, możliwe, że nasz gust wpłynął negatywnie na wybór koloru ścian, który teraz koniecznie chcemy zmienić. Pomóc nam w tym mogą kody rabatowe Leroy Merlin, dzięki którym kupimy zarówno folię zabezpieczającą, pędzle i wałki do malowania, jak i farbę w wymarzonym kolorze, który będzie pozytywnie wpływał na nasze samopoczucie we własnym domu.

Znajdź dywan, który ociepli wnętrze domu i optycznie powiększy pokój

Jeśli uważasz, że twoje mieszkanie jest zimne, puste lub po prostu mdłe, niezależnie od tego,co pojawi się na ścianach, skup się na podłodze! Moda na minimalistyczne dekoracje wnętrz, duże przestrzenie i neutralne kolory jest wciąż aktualna. Budynki zaaranżowane w ten sposób bardzo często podobają nam się na zdjęciach katalogowych, z których czerpiemy inspirację. Niestety często okazuje się, że pomieszczenie, które stworzyliśmy, opierając się na trendach, nie zawsze odpowiada naszym potrzebą. Jeśli chcielibyśmy zmienić coś w minimalistycznie urządzonym pokoju, to warto dodać element, który nie przekreśli całego stylu, a nieco ociepli wnętrze.

Zróżnicowany wybór oraz niska cena, którą gwarantują kody rabatowe OBI, sprawiają, że wybór dywanu staje się dużo prostszy, a jego cena bardziej przystępna. Czy jest jeszcze jakiś powód, dla którego warto rozważyć włączenie dywanu do swojej przestrzeni? Mnóstwo, ale nie będziemy się rozpisywać o estetyce czy wygodzie. Warto poruszyć wątek funkcjonalności dywanów. W zależności ustawienia dywanu zmienia on perspektywę pomieszczenia. Może je optycznie powiększyć, zmniejszyć, przesunąć środek ciężkości, wydzielić osobną część lub domknąć kompozycję. Chociażby dlatego zakup dywanu jest tak dobrą opcją na odświeżenie wystroju wnętrza.

Rośliny z EuroFlorist zmienią każdą przestrzeń niewielkim kosztem 

Ostatnim rozwiązaniem, które proponujemy, żeby wykorzystać podczas dekoracji wnętrza mieszkania, jest zakup roślin doniczkowych. Są one nie tylko estetyczne, ale i bardzo praktyczne. Działają relaksująco i kojąco na umysł, a także poprawiają nasze samopoczucie. Warto jest mieć je u siebie w domu, ponieważ rośliny oczyszczają powietrze. Dodatkowo wykazują zdolności pochłaniające niektóre substancje chemiczne emitowane przez: tworzywa sztuczne, lakiery do mebli i kleje. Gdzie je kupić? Jeśli interesuje nas niska cena, możliwość dostaw do domu, a także szeroki wybór roślin doniczkowych, to polecamy skorzystanie z kodów rabatowych Euroflorist, dzięki którym odświeżymy pomieszczenie, a także powietrze i atmosferę mieszkania, nie nadwyrężając przy tym zasobów portfela.

Fot. Artem Podrez z Pexels