1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Barbara | 16 grudnia 2021
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Nowy rok dla wielu z nas łączy się z nowymi postanowieniami. Jak podejść do realizacji planów, tak aby utrzymać naszą motywację przez dłużej niż miesiąc?

Nowy rok dla wielu osób równa się z nowymi celami w życiu, chęcią zmiany swoich nawyków, czy też znalezieniem ciekawego hobby. Styczeń to miesiąc, w którym wielu z nas stara się lepiej planować swój czas, przez co możemy stać się bardziej produktywni. Ta nagła motywacja dla wielu z nas może jednak bardzo szybko zniknąć. Co zrobić, aby trzymać się swoich postanowień dłużej niż 31 dni?

Zapisanie swoich postanowień noworocznych

Pierwszym sposobem, który pomoże nam na dotrzymanie naszych postanowień, jest ich ograniczona ilość. Nie każdy z nas ma tak ogromną nadwyżkę czasu w tygodniu, aby móc poświecić się całkowicie spełnianiu zadań z długiej listy, która wymyśliliśmy przed nowym rokiem. Swoje postanowienia warto zapisać na kartce, którą powiesimy w widocznym miejscu lub w naszym kalendarzu. Oznaczając konkretne daty, pomiędzy którymi np. nie będziemy jeść słodyczy przez 30 dni, pozostaniemy bardziej zmotywowani, widząc, ile dni już upłynęło od rozpoczęcia naszego wyzwania. Różnorodny zestaw notesów i kalendarzy znajdziemy w sklepie Empik, gdzie dzięki kuponom rabatowym, zaoszczędzimy na swoich zakupach.

Stopniowe wprowadzanie zmian

Jeśli nasze postanowienia są związane z utratą naszej wagi, warto wziąć pod uwagę dłuższy okres niż tylko 30 dni. Nasze ciało potrafi się zmienić w ciągu miesiąca, jednak aby zauważyć rzeczywiste efekty, które pojawią się dzięki zdrowemu podejściu do ćwiczeń i odżywiania, potrzeba trochę więcej czasu. Tego typu postanowienie dzięki regularnej realizacji mniejszych kroków, jak ćwiczenia 3 razy w tygodniu lub stopniowe wprowadzanie zmian w naszej diecie, mogą spowodować, że nie tylko spełnimy noworoczne postanowienie, ale również całkowicie odmienić nasz styl życia. Tym, którym nie jest łatwo w nauczyć się nowych przepisów lub po prostu nie mają na to pomysłu, odpowiednim wyborem może być dobranie odpowiedniej diety pudełkowej. Dzięki kodom rabatowym do sklepu Maczfit zaoszczędzimy na naszej metamorfozie.

Zakup odpowiedniego sprzętu do spełniania celów noworocznych

Nie można również zapomnieć o odpowiednim stroju sportowym, który często może się przydać dla tych osób, które po prostu chcą się trochę więcej poruszać w nowym roku. Wygodne ubrania, czy też obuwie to podstawa dobrego treningu, czy po prostu spacer. Z akcesoriami takimi jak nerka, czy też chroniące etui na telefon może sprawić, że staniemy się jeszcze bardziej sprawni. W zależności więc, czy naszym celem jest codzienne bieganie, gra w badmintona, czy częstsze wycieczki po górach konieczny jest odpowiedni outfit. Dzięki kodom rabatowym Nike będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze na nowy sprzęt, który może nam się przydać do spełniania swoich celów.

fot. Karolina Grabowska z Pexels