1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak wybrać dobrą święcę zapachową do domu?

Jak wybrać dobrą święcę zapachową do domu?

Barbara | 18 listopada 2021
Jak wybrać dobrą święcę zapachową do domu?

Wybranie odpowiedniej świecy zapachowej może nie być wcale takim łatwym zadaniem. Jak dobrać taką, której zapach będzie się długo utrzymywał w mieszkaniu?

Jesień i zima to idealne pory roku, podczas których spędzamy trochę więcej czasu w domu chociażby  ze względu na pogodę. Nic więc dziwnego, że w tym czasie lubimy zadbać o to, aby nasz dom był bardziej temu sprzyjający. Niektórzy z nas inwestują w koce na długie zimne wieczory, inni zaczynają tworzyć własne wypieki, aby zawsze mieć coś słodkiego przy sobie czy też tworzą atmosferę przy pomocy świec zapachowych. Jak wybrać jednak odpowiedni zapach, który starczy na długo i będzie panował w całym domu?

Dlaczego warto kupić świece zapachowe?

Świece zapachowe mają to do siebie, że w parę sekund będą mogły całkowicie zmienić atmosferę naszego popołudnia czy wieczoru. W zależności od naszych preferencji będziemy mogli bez większego problemu dobrać takie, które dodatkowo poprawią nam zły nastrój, uspokoją nasze nerwy po ciężkim dniu. Dodatkowo taka przyjemność nie wzbudzi w nas poczucia winy, tak jak czasem to może robić tabliczka czekolady czy też lampka wina. Jak jednak wybrać najlepsze świece, które są dostępne w sklepach?

Jak wybrać dobrej jakości świecę zapachową?

Wybierając świecę, którą będziemy chcieli zanieść do naszego domu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak pachnie. Te, które są wykonane bardzo dobrej jakości, będą opierały swój aromat na specjalnych olejach, nie na samym wosku. Sprawia to, że podczas parowania tej substancji będzie się ona roznosiła po całym mieszkaniu, a nie znikała od razu. Najlepsze świece powinny być także na tyle intensywne, że ich zapach będzie mógł utrzymać się w tkaninach czy drewnie. Duży wybór tego typu przedmiotów oferuje sklep Ikea, a dzięki kodom rabatowym do niego, nie będziemy musieli ograniczać się cenowo podczas ich wybierania.

Przykrywki na świece

Świecę dobrej jakości będziemy mogli rozpoznać po tym, czy będzie posiadała ona pokrywkę od słoiczka, w którym będzie się znajdować. Jest to konieczny element, dzięki któremu podczas gaszenia płomienia nie będziemy musieli wdychać dymu, jaki następnie się pojawi. Taka osłona także wpłynie dobrze na to, jak będzie przechowywana nasza dekoracja domowa. Nie powinna ona również ingerować zapachem z naszą świeczką, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy nie jest ona lakierowana lub bejcowana. Tego typu produkty kupimy taniej dzięki kodom rabatowym do sklepu Home & You.

Opakowanie świecy zapachowej

Ostatnim, jednak bardzo ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób zapakowania naszej świeczki. Pamiętajmy, że często świeczka stanowi element dekoracyjny w naszym domu, więc jej prezentacja powinna również dość istotną kwestią. Chcąc zabezpieczyć nasz stół, blat czy parapet przed lejącym się woskiem, warto skupić się na tych, które zostały zapakowane do odpowiednich pojemników. Kupując świece z myślą o jej długoterminowym działaniu, powinniśmy zrezygnować z tych w przezroczystych słoikach. Będą się one z czasem brudziły pod wpływem ognia i dymu. Bezpiecznym wyborem mogą być te w ciemniejszych opakowaniach, będą one nie tylko pasowały do większości domowych wystrojów, ale również w miarę palenia, nie stracą na swojej elegancji.

fot. Karolina Grabowska z Pexels