1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak urządzić pokój gamingowy?

Jak urządzić pokój gamingowy?

Barbara | 26 października 2021
Jak urządzić pokój gamingowy?

Zobacz, na co zwrócić uwagę tworząc swój własny kąt, w którym będziesz mógł wygodniej grać na komputerze!

Niewiele osób ma okazję, aby utworzyć osobny pokój gamingowy w domu. Często stają się nimi nasze sypialnie, dzięki odpowiednio wyznaczonej strefie, w której będziemy mogli załadować cały potrzebny sprzęt umożliwiający nam granie. Planując stworzenie takiego kącika we własnym mieszkaniu, warto jednak pamiętać o rzeczach, które znacząco mogą ułatwić nam późniejsze korzystanie z tego miejsca. W co warto się zaopatrzyć planując gamingowy pokój?

Jak wybrać biurko gamingowe?

Jednym z podstawowych elementów, o których powinniśmy pamiętać, jest przede wszystkim wybranie odpowiedniego biurka, które ułatwią nam możliwość korzystania z komputera. Warto jednak zwrócić uwagę m.in. na jego rozmiary oraz stabilność. Częstym błędem popełnianym przez kupujących, jest wybranie zbyt wąskiego blatu. Coraz częściej rezygnujemy z korzystania z jedynie jednego monitora, na rzecz ich dwóch bądź czasem trzech ekranów. Mając do wyboru większą płaszczyznę, łatwiej nam będzie zorganizować nam swoje miejsce gry. Co więcej, jeśli pój urządzamy gamingowy kącik dla naszych dzieci należy pamiętać, że z czasem będą one rosły. Opcja dostosowania wysokości biurka powinna nie tylko ułatwić im komfort korzystania z urządzenia, ale również dzięki temu będziemy zaoszczędzić pieniądze i czas na szukaniu wyższego zamiennika. Dzięki ofercie gamingowej IKEA jego zakup będzie nas jeszcze mniej kosztował.

Wygodny fotel do gry

Innym kluczowym elementem, bez którego ciężko byłoby wysiedzieć długi czas przed komputerem, jest odpowiednio dobrany fotel. Te, które są stworzone o wysokiej jakości, powinny być wytrzymałe oraz posiadać wyprofilowane oparcie z miękkimi podłokietnikami. To poświęcone specjalnie dla graczy zaopatrzone są często w system wielopoziomowej regulacji zapewniający większy komfort osobie na nim siedzącej. Kod rabatowy Genesis pozwolą nam zaoszczędzić na wybraniu odpowiedniego dla nas lub naszych bliskich fotelu gamingowego aż 15%.

Oświetlenie pokoju do gry

Innym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę to odpowiednie ustawienie mebli pod względem oświetlenia w pokoju. Biurko ustawione pod nieodpowiednim kątem może spowodować, że od monitora będą odbijały się promienie słoneczne, utrudniające widoczność podczas grania. Jeżeli jednak nie będziemy mieć innej opcji, jeśli chodzi o położenie naszego komputera koniecznym elementem pokoju, mogą stać się ciemne zasłony i delikatne światło zamontowane w pokoju. To rozwiązanie pomoże nam szczególnie w słoneczne dni. Duży wybór odpowiednich lamp, które mogą się przydać w naszym gamingowym koncie oferuje sklep Leroy Merlin, to właśnie tam dzięki kuponom rabatowym zaoszczędzicie na wyborze opcji dopasowanej do pokoju.

Każdy z nas planując swój gamingowy kąt powinien także zwrócić uwagę na fakt, że mogą przydać nam się specjalne organizery lub maskownice do kabli, które czasem mogą nam przeszkodzić podczas rozgrywki. Dobrze rozplanowane miejsce do gry znacząco może poprawić nam satysfakcję z korzystania z komputera, nie tylko biorąc udział w internetowych rozgrywkach. Często może ono stanowić także dobre miejsce do wykonywania pracy, czy też uczenia się.

fot. Roberto Nickson z Pexels