1. Strona główna
  2. Blog
  3. Dekoracje do ciast - pomysły na świąteczne wypieki

Dekoracje do ciast - pomysły na świąteczne wypieki

Karolina | 14 grudnia 2021
Dekoracje do ciast - pomysły na świąteczne wypieki

Dowiedz się, w jaki sposób warto ozdobić wypieki i pozostałe słodkości. Sprawdź ile możesz oszczędzić dzięki kuponom rabatowym na dekoracjach do ciast.

Święta Bożego Narodzenia mają swoje klasyczną symbolikę. Są to: choinka z prezentami, Mikołaj, który je przynosi i niesamowite smakołyki. Tradycyjnych potraw powinno być 12, lecz każdy wie, że nie zaliczamy do nich słodyczy. W przeciwnym razie zabrakłoby miejsca na stole wigilijnym dla karpia czy klusek z makiem. Najważniejszy jest smak słodkości, lecz powinniśmy zwrócić naszą uwagę także na ozdoby. Jakie ozdoby do ciast na święta warto przygotować ?

Tradycyjne wypieki świąteczne z lukrem

Do dekoracji tortów często używamy lukru. Jest to jedna z podstawowych i najbardziej tradycyjnych form zdobienniczych, która pozostaje w użyciu od wieków. Możemy kupić gotowy produkt lub wykonać go samodzielnie. Jest to nieco trudniejsze, lecz satysfakcja po jego przygotowaniu utrzymuje się do ostatniego kęsa. Aby przygotować lukier, potrzebne nam będą: cukier puder, woda i sok z cytryny. Należy wymieszać ze sobą 100 g cukru pudru z dwoma łyżeczkami cytryny i łyżeczką wody. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta, warto dodać więcej wody. Pamiętajmy, że im gęstszy produkt, tym polewa wolnej spływa, ale i dłużej zastyga.

Jeśli chcielibyśmy nadać nieco indywidualności naszym wypiekom, możemy to zrobić za pomocą koloru. Jedną z opcji jest dodanie barwnika spożywczego do lukru. Kolejna możliwość to zakup gotowego zestawu lukrów w tubkach do malowania. Ułatwia on rysowanie po cieście, co na pewno przypadnie do gustu najmłodszym. Zestawy do ozdób ciast na święta są dostępne w atrakcyjnych cenach, dzięki kodom rabatowym Bee.pl. Sprawią, że tworzenie dekoracji stanie się angażującą zabawą dla wszystkich członków rodziny.

Ozdoby do ciast z masy cukrowej

Lukier jest dopiero początkiem słodkich dekoracji wśród wypieków świątecznych. Ogromną popularność ostatnimi czasy zyskały ozdoby z masy cukrowej i czekolady. Skomplikowane figury wprawiają w zachwyt zarówno laików, jak i mistrzów cukiernictwa. Można je wykonać samodzielnie, choć nie jest to łatwe zadanie. Samo przygotowanie masy cukrowej może być trudne, nie wspominając o komplikacjach pojawiających się w trakcie rzeźbienia.

Stworzenie własnej figury z czekolady również wymaga umiejętności i sprzętu, do którego mają dostęp zazwyczaj zawodowcy. W sklepach z asortymentem cukierniczym znajdziemy popularne figurki: bałwanków, śnieżynek i prezentów. Są to wysokiej jakości produkty, dzięki którym nasze świąteczne ciasta spełnią oczekiwania największych perfekcjonistów. Można również zamówić je online poprzez kupony rabatowe Allegro. Dzięki nim uzyskasz dostęp do profesjonalnego sprzętu, który nie jest dostępny w stacjonarnej sprzedaży.

Najlepsze dekoracje do ciast, które znajdziesz w każdym sklepie

Postacie z masy cukrowej oraz czekolady znajdziemy także w hipermarketach spożywczych, choć wybór zostanie mocno zawężony. Na ogół przygotowuje się specjalne działy świąteczne. Znajdziemy tam nie tylko propozycje prezentów, ale i akcesoria kulinarne jak dodatki do ciast. W jaki sposób zaoszczędzić podczas świątecznych zakupów? Najlepiej sprawdzą się kody promocyjne Carrefour. Za ich pomocą uzyskasz więcej produktów za niższą cenę.

Warto również sprawdzić działy cukiernicze. Są one dostępne przez cały rok i okazują się niezwykle pomocne podczas dekoracji wypieków. To tam pojawiają się najczęściej: barwniki, ozdoby z masy cukrowej, posypki i narzędzia do dekoracji tortów. Często są to wysokiej jakości produkty np. akcesoria do wypieków. Zazwyczaj można znaleźć nieszablonowe dodatki do ciast i tortów. Nie zabraknie wcześniej wspominanych postaci z masy cukrowej i czekolad.

fot. Tim Douglas z Pexels