1. Strona główna
  2. Blog
  3. Co zabrać na zimowy wyjazd nad morze?

Co zabrać na zimowy wyjazd nad morze?

Karolina | 27 grudnia 2021
Co zabrać na zimowy wyjazd nad morze?

Morze zimą zyskuje coraz większą popularność i to nie tylko wśród morsów! Sprawdź, co warto ze sobą zabrać, aby zimowy wyjazd nad morze był udany.

Śnieg, wiatr i szum fal są nieodłącznymi kompozytami nadmorskiego krajobrazu. Jeśli chcemy się przekonać na własnej skórze, jakie robią wrażenie na żywo, to nie pozostaje nam nic innego jak zimowy wyjazd nad morze. Jak się do niej przygotować? Oto 3 najważniejsze przedmioty, których nie może zabraknąć podczas Twojej wycieczki!

Czapka chroniąca przed wiatrem to Twój must have!

Czapka jest atrybutem zimy. Dobrze żebyśmy nie rezygnowali z niej także nad Bałtykiem. Nie od dziś wiadomo, że chroni nas przed złapaniem przeziębienia. Pamiętajmy jednak, że styczniowy sztorm potrafi być bardzo dotkliwy dla naszego organizmu, a zimne wiatry wieją także w miastach. Aby uniknąć zapalenia zatok, z którym zmaga się większość nadmorskich turystów zimą, nie możemy zapominać o czapce. 

Tego samego zdania są także amatorzy morsowania, którzy potwierdzają, że czapka nie tylko chroni nas przed utratą ciepła, ale i chorobami spowodowanymi wychłodzeniem. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w jedną z nich jeszcze przed wyjazdem. Aby dokonać jak najbardziej opłacającego się zakupu, polecamy skorzystać z kodów promocyjnych Vans, dzięki którym otrzymamy zniżki nie tylko na produkt, ale i dostawę, a także kolejne zamówienia. 

Kamizelka przeciwwiatrowa

Przeszywający wiatr potrafi być bardzo dokuczliwy. Często nie zdajemy sobie sprawy z jego intensywności, dopóki nie przedrze się przez miejskie płaszcze. Jest to dość kłopotliwe, w szczególności gdy zależy nam na efektownej stylizacji do zdjęć. Można jednak znaleźć na to sposób, a nawet kilka. Pierwszym z nich jest zmiana płaszcza na zimową kurtkę, co będzie najprostsze, lecz może doprowadzić do przegrzania się w mieście. Z tego powodu warto wziąć ze sobą płaszcz na zmianę. Kiedy nie chcemy nosić ze sobą obu kurtek, możemy postawić na kamizelkę zakładaną pod lub na płaszcz. 

Kamizelka przeciwwiatrowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od tradycyjnej kurtki. Jest lekka a jednocześnie gwarantuje nam komfort z nadmorskiej turystyki. Jeśli nie będzie nam pasowała do zdjęć, to możemy ją ściągnąć w trakcie, choć na pewno byłaby to szkoda. Od kilku sezonów zimowych kamizelki pozostają na szczycie trendów. Są ciepłe, wygodne a przede wszystkim funkcjonalne i łatwo dostępne. Szeroki wybór kamizelek na zimowy wyjazd nad morze mamy dostępny dzięki kodom rabatowym Decathlon. Dzięki różnorodnym wzorom z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zimowy wyjazd nad morze tylko z pomadką ochronną

Mróz i silny wiatr to także trudne warunki dla naszych warg, dlatego powinniśmy się o nie zatroszczyć zawczasu. Przed wyjazdem nad morze warto wykonać domowy peeling do ust z miodu i kawy. Dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka i nawilżymy wargi. Powinniśmy zaopatrzyć się w pomadkę ochronną oraz maść z witaminą A, która szybko zregeneruje mikrouszkodzenia. Oferty, z których warto skorzystać, znajdziemy w wielu drogeriach internetowych, do których uzyskamy dostęp za pomocą kuponów promocyjnych eZebra. Mając takie wyposażenie na wyjazd, wypoczynek na pewno będzie udany.

fot. Eriks Cistovs z Pexels