1. Strona główna
  2. Blog
  3. Akcesoria dla kotów - co warto kupić?

Akcesoria dla kotów - co warto kupić?

Barbara | 21 czerwca 2021
Akcesoria dla kotów - co warto kupić?

Właściciele kotów stoją przed dużym wyborem akcesoriów, w które można zaopatrzyć swoje mieszkanie. Mogą mieć one pozytywny wpływ na zachowanie naszego pupila. Na czym więc warto się skupić, wybierając rzeczy dla naszego kota?

Posiadanie zwierząt w domu łączy się z ogromną odpowiedzialnością, na którą musimy się przygotować, chcąc zapewnić im dobrą opiekę. Wybierając swojego pupila, każdy z nas kieruje się swoimi preferencjami dostosowanymi nie tylko do naszego gustu, ale również do miejsca, w którym żyjemy. Decydując się na posiadanie kota, należy pamiętać, aby zakupić odpowiednie akcesoria, które pozwolą normalnie funkcjonować naszym mieszkaniu.

Jak wybrać drapak dla kota?

W doborze akcesoriów warto mieć na uwadze wielkość naszego zwierzaka, a także ilość miejsca, jaką możemy na niego przeznaczyć w domu. Jedną z bardziej popularnych rzeczy, na którą decydują się właściciele kotów, są drapaki. Drapanie to naturalne zachowanie każdego kota, które ma na celu m.in. usunąć martwe częściej pazurów czy też pomóc im zaznaczyć teren. Aby uchronić nasze meble, warto zainwestować w drapak dla kota. Na rynku znajduje się wiele tego rodzaju akcesoriów. Pamiętajmy również o tym, że te zwierzęta lubią zahaczyć swoje pazury o powierzchnie ustawione pod różnym kątem. Sprawia to, że powinniśmy zastanowić się nad tym, czy warto kupić parę mniejszych drapaków, w których skutecznie mógłby wykorzystać nasz kot. Dzięki kodom rabatowym do sklepu Zooplus mamy możliwość oszczędzenia pieniędzy i wyboru niezawodnego drapaka dla kota.

Zabawki interaktywne dla kotów

Zabawki to jeden z kluczowych elementów, które powinno się posiadać, mając pod opieką kota. Ciekawym rozwiązaniem, na które można się zdecydować, jest wybranie jej interaktywnej wersji. Pomogą one przede wszystkim pozbyć się stresu u pupila, który może powodować jego agresje. Mają one także zająć zwierzaka podczas nieobecności właściciela. Pozwalają one trenować koci intelekt i skutecznie sprawić, że koty spędzą miło czas. Tego typu zabawki są dostępne w różnych wariantach zawierających liczne dziurki, piłki, pokrywki i krążki, które mają ciekawić naszego pupila. Chcąc zaopatrzyć się w tego typu akcesoria, możemy także na tym zaoszczędzić dzięki kuponom rabatowym Fera.

Różne rodzaje legowiska dla kotów

Innym niezbędnym elementem, w który warto się zaopatrzyć, jest legowisko dla kota, na którym będzie mógł w spokoju leżeć. Oprócz klasycznych poduszek, które są podobne do tych dla psów, możemy znaleźć także inne opcje. Jednym z ciekawszych z nich jest legowisko, które można zawiesić na kaloryfer, pozwoli nam stworzyć miejsce dla kota, gdzie będzie mógł spokojnie się wygrzewać. Inną opcją, która zapewni zwierzakowi możliwość obserwowania tego, co się dzieje na dworze, jest umieszczenie legowiska na parapecie. Niektóre z nich są tak dostosowane, aby kot mógł ogrzewać się przy grzejniku, które kupicie taniej dzięki kodom rabatowym Rikoland.

Dostęp do akcesoriów dla kotów jest ogromny na rynku, co pozwala nam zaskoczyć naszego kota nowymi opcjami, które będą mogły go zająć na dłuższy czas. Mają one również wpływ na samopoczucie i zachowanie naszego pupila oraz jego aktywność fizyczną. Pamiętajmy, aby dobierać je pod potrzeby naszego kota, sprawi to, że kupiona rzecz może rzeczywiście zostać przez niego wykorzystania, a nie tylko stanowić formę ozdoby pokoju.

fot. cottonbro z Pexels