1. Strona główna
  2. Blog
  3. 4 niezbędne akcesoria do twojego ogrodu na lato

4 niezbędne akcesoria do twojego ogrodu na lato

Barbara | 14 czerwca 2021
4 niezbędne akcesoria do twojego ogrodu na lato

Akcesoria ogrodowe mogą znacznie polepszyć jakość czasu spędzanego na dworze. Meble ogrodowe, miejsce na grilla czy też basen z tyłu domu, to niektóre z opcji, jakie oferują nam sklepy OBI czy Leroy Merlin. Sprawdź, jak w łatwy i tani sposób urozmaicić wystrój swojej działki.

Już niedługo nadchodzące lato przyniesie ze sobą fale upałów. Dobra pogoda to jeden z głównych powodów, który zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. W związku z tym warto zwrócić uwagę na wystrój i wyposażenie naszych ogrodów. Co warto do niego kupić, aby móc w pełni korzystać z letniej pogody?

Wygodne meble ogrodowe 

Jednym ze sposobów pozwalających na dobre zorganizowanie ogrodu jest wydzielenie strefy przeznaczonej do siedzenia. Może nam w tym pomóc specjalnie ułożenie mebli ogrodowych. Ustawienie kanap koło stołu sprawi, że będziemy mogli korzystać ze wspaniałej pogody nawet podczas wspólnego obiadu na dworze. Posiadanie w ogrodzie miejsca, gdzie można na spokojnie usiąść i odpocząć powoduje, że będziemy mieć także doskonałe miejsce na zapraszanie znajomych na wspólne spędzenie letnich wieczorów. Odpowiednie dopasowanie mebli jest istotnym elementem zagospodarowania przestrzeni, dzięki kodom rabatowym do sklepu OBI, każdy znajdzie tam coś dla siebie w okazyjnej cenie. 

Osłony przed słońcem - parasole ogrodowe

Warto pamiętać, że przebywając na słońcu podczas upalnych dni, jesteśmy narażeni na szkodliwe promieniowanie. Dlatego projektując swój letni ogród, nie zapomnijmy uwzględnić w nim miejsca, gdzie bezpiecznie będziemy mogli odpocząć w cieniu. Dzięki specjalnym osłonom dostępnym w sklepie Zolta możliwe będzie dostosowanie ochrony w zależności od kąta padania słońca w środku dnia. Dodatkowo dostępny jest również osobny zakup ich podstaw, które pozwolą na stabilizację parasola nawet podczas najsilniejszego wiatru. Używając kuponów rabatowych do sklepu Zolta, będziesz mógł zaoszczędzić, wybierając produkt, który idealnie wpasuje się do ogrodu.

Basen ogrodowy

Dla osób, które pragną prawdziwych letnich wrażeń i posiadają więcej miejsca w swoim ogrodzie, dobrym wyborem może być kupienie rozkładanego basenu. W zależności od jego przyszłych użytkowników do wyboru są różne modele. Przykładowo z kodem rabatowym Hop Sport znajdziemy baseny dostosowane do wzrostu dzieci, ale również te, które pozwolą swobodnie pływać dorosłym. Decydując się na tego zakup, należy pamiętać o koniecznych akcesoriach, dzięki którym nasze miejsce do pływania zawsze będzie wyglądało świeżo. Należy do nich pompa do czyszczenia, czy także pokrywa basenu, dzięki której w nocy nic nam nie wpadnie do wody. 

Grill ogrodowy - różne rodzaje

Wspólne wieczory spędzane z rodziną i przyjaciółmi są idealnym momentem na zrobienie grilla. Odpowiedni sprzęt pozwoli nam na wykonywanie pysznych potraw, którymi będziemy mogli poczęstować naszych najbliższych. Promocje Leroy Merlin są idealnie przygotowane na tego typu okazje. Posiada on bogatą ofertę grilli, które zostały podzielone na: węglowe, gazowe, elektryczne, betonowe, paleniskowe, kuliste, grillo-wędzarnie. Tak szeroki wybór nie tylko pozwoli nam wybrać odpowiedni sprzęt, ale także dostosować go do wyglądu naszego ogrodu i ilości miejsca, jaki w nim mamy. 

Istnieje wiele sposobów, dzięki, którym dostosujemy wygląd naszych ogrodów do potrzeb jego użytkowników. Dobre rozplanowanie terenu może być kluczowym elementem, który pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Pamiętajmy, że każdy ogród jest inny, dlatego warto dostosować go do swoich preferencji. Efekty naszej pracy będziemy mogli podziwiać każdego dnia, spędzając czas i odpoczywając na świeżym powietrzu. 

fot. Marianne z Pexels