1. Strona główna
  2. Blog
  3. 3 sposoby na zadbanie o swój dobry nastrój jesienią

3 sposoby na zadbanie o swój dobry nastrój jesienią

Barbara | 19 października 2021
3 sposoby na zadbanie o swój dobry nastrój jesienią

Zobacz, co można dla siebie zrobić, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie jesienią.

Wielu z nas może przerażać wizja jesiennych deszczowych wieczorów, ponownego zamknięcia w domach czy też po prostu złego samopoczucia o tej porze roku. Są jednak sposoby, o których warto pamiętać, mając na uwadze to, że możemy nie czuć się sobą w najbliższych dniach. Chociaż minęło już trochę czasu od momentu, kiedy braliśmy urlopy, kluczem do naszego sukcesu może być odpowiedni odpoczynek, dzięki któremu zrelaksujemy się i zapominamy o całym stresie związanym z pracą lub uczelnią. 

Jesienny spacer 

Chociaż jesień może nam się kojarzyć z silnym wiatrem, deszczowymi, pochmurnymi dniami, podczas których szybko robi się ciemno na dworze, nie możemy także zapomnieć o jej zaletach. W październiku czy nawet w listopadzie mogą nam dalej towarzyszyć słoneczne dni, dzięki którym będziemy mogli naładować naszą energię, a tym samym poprawić swoje samopoczucie. Jeżeli tylko będziemy mieć taką okazję, skorzystajmy z ostatnich ciepłych promieni słonecznych, idąc na spacer. Pamiętajmy, że tego typu aktywność nie musi być jednak nudnym zajęciem. Dla tych, którzy pragną odrobiny samotności zabranie ze sobą słuchawek, może być odpowiednim rozwiązaniem. Osoby, którym przez natłok obowiązków nie mają czasu, aby spędzić więcej czasu z bliskimi, mogą zaprosić je na wspólne chodzenie po parku. W tym szczególnym okresie chorobowym nie możemy jednak zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Dzięki kuponom rabatowym do sklepu Zalando Lounge, bez większych problemów zaopatrzymy się w potrzebne jesienne akcesoria. 

Znalezienie nowego hobby

Innym sposobem, który mógłby nam przynieść pewną stabilizację w tygodniu, może być zapisanie się na zajęcia fitness. To nie tylko sposób na zdobycie wspaniałej kondycji i sylwetki, ale robiąc coś, co się lubi tylko dla siebie znacząco może nam podnieść poczucie humoru. Chociaż często zebranie się do klubu fitness podczas deszczowego dnia nie jest najłatwiejszym zadaniem to satysfakcja, jaka płynie z ukończenia zajęć, a także uczucia, że daliśmy dzisiaj z siebie wszystko, jest niezastąpiona. Kupienie karnetu na zajęcia, a nie pojedynczych wejściówek także może nam pomóc w utrzymaniu naszej motywacji. Jednym z czynników, który może nas zachęcić do ćwiczeń, są ładne i komfortowe ubrania na siłownie. Kody rabatowe do sklepu Nike pozwolą nam zaoszczędzić na ich zakupie. 

Domowy wieczór filmowy

Ci, którzy wolą jednak pozostać w domu, ciesząc się swoim wolnym czasem w zaciszu pokoju, mogą pomyśleć o zorganizowaniu np. wieczoru filmowego. Wcześniej przygotowany popcorn, ciepły koc, herbata lub wino mogą sprawić, że nasz seans może stać się o wiele przyjemniejszy niż normalnie. Duża oferta seriali, czy też klasyków na platformie HBO GO zapewni nam to szczególnie, że w tego typu momentach nie będziemy musieli się długo zastanawiać, co chcemy oglądać. Dodatkowo kody rabatowe sprawią, że zaoszczędzimy na dostępie do filmów. 

Jest wiele sposobów, aby nie dać się jesiennej chandrze. Warto więc pamiętać, że zawsze mamy opcje, które pomogą nam znacząco poprawić nastrój. Szukajmy tego, co nas uszczęśliwia, relaksuje lub daje poczucie spełnienia. Tego typu rzeczy uszczęśliwia nam zachować dobry humor.

fot. Andrea Piacquadio z Pexels